Ana sayfa İlginç Ürünler Görme Engelliler için Akıllı Baston: WeWalk

Görme Engelliler için Akıllı Baston: WeWalk

PAYLAŞ
Görme Engelliler için Akıllı Baston: WeWalk

Türkiye çıkışlı Görme Engelliler için Akıllı Baston: WeWalk projesi hedeflediği fonlamayı aldı. İşte Görme Engellilerin umut ışığı akıllı baston projesi ve detayları!

Dünyanın farklı yerlerinde illginç projeleri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bu zamana kadar gördüğümüz, duyduğumuz ilginç ve sıradışı projelere bir yenisi daha eklendi. Üstelik bu projenin çıkış yeri Türkiye! Ülkemizde geliştirilen ve yapım aşamasından AR-GE çalışmalarına kadar, tamamen yerli fikir olan WeWalk projesine destekler daha da büyüyor.

Görme Engelliler için Akıllı Baston: WeWalk
isimli proje hedeflerine ulaşmayı başardı, ancak daha fazla destek ile geliştirilmek isteniyor. Görme engellilerin en büyük sorunlarından bir tanesi maalesef ki yaşanılan bölgelerin Görme Engellilere zorluk çıkarması. Bazen denk geliyoruz, görme engelli yollarına araç park edenler bile var. Aslında WeWalk’da tam bu nokta da karşımıza çıkıyor. Milyonlarca görme engelli için umut ışığı olacak proje, hem sunumu, hem amacı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Görme Engelliler için Akıllı Baston: WeWalk

Yerdeki engelleri, baş/gövde hizasındaki engelleri haber veren Akıllı baston, cep telefonu ile eşleşebilme özelliğine de sahip. Böylelikle cep telefonunu kullanmak daha pratik bir hale getirilmiş oluyor. Ayrıca Görme Engelliler için Akıllı Baston projesi, Farklı mobil uygulamalar için 3. parti uygulama desteğine de sahip. Uygulama geliştiricileri WeWalk için uygulama yapabilecek. Bu aslında oldukça iyi bir durum.

WeWalk şu anda hedeflediği desteğe ulaştı. Ancak daha da fazlasının yapılması projenin ilerlemesi için katkı sağlayacak. Akıllı baston projesine gereken fonlamaların yapılması ile beraber görme engellilere yeni bir umut ışığı doğacak. Bu zamana kadar ülkemizden bir çok proje çıkmıştı. Ancak Akıllı Baston WeWalk projesi, bu zamana kadar ki en büyük fonlamalardan birisine sahip oldu. Ülkemizden böyle haberler duymak oldukça sevindirici.

Dünyanın farklı ülkelerinde bir çok girişimci tarafından karşımıza farklı projeler çıkıyor. Bu projeler arasında tamamen yerli girişim sayesinde gerçekleşen WeWalk projesini görmek oldukça gurur verici diyebiliriz.

Teknovi olarak WeWalk projesinin her zaman yanındayız. Bu tarz projeleri ülkemizde görmek, duymak gurur verici. Bu anlamda tebrik ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.