Ana sayfa Oyun GTA 5 Türkçe Yama Dosyası Hazırlanıyor

GTA 5 Türkçe Yama Dosyası Hazırlanıyor

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde PC sürümü yayınlanan GTA 5 için Türkçe Yama hazırlanıyor. Yerli oyunseverler tarafından hazırlanan GTA 5 Türkçe Yama Dosyası büyük ölçüde ilerleme kaydetmiş durumda. Siz de GTA 5’i tamamen Türkçe oynamak istiyorsanız, haberimize göz atabilirsiniz.

TechnoGame isimli yerli site tarafından çalışmalarına başlanan GTA 5’i Türkçeleştirme işlemi hızla devam ediyor. Kendi yayınladıkça bilgilere göre GTA 5’in Türkçeleştirme işlemi PlayStation 3 üzerinde %100’e geldi. Ancak oyunun PC sürümünün çıkmasıyla, gönüllü arkadaşlar konsol tarafından vazgeçerek PC sürümüne geçiş yaptılar. Hali hazırda çevrilmiş olan metinleri, PC sürümüne göre uyarlayan ekip, en son yayınladığı bilgilere göre şu durumda ;

  • Altyazı: %95
  • Menü: %72
  • Oyun İçi Etkileşimler: %93

GTA 5 Türkçe Yama’dan Ekran Görüntüleri

Ekip, PlayStation 3 için tamamen bitirdikleri Türkçe yamaya ait bazı ekran görüntüleri paylaşıyor. Ancak PlayStation 3 için bir Türkçe yama dosyası çıkmayacağını, sadece PC için yayınlayacaklarını söylüyorlar. Yinede Türkçe metinlere göz gezdirmek isteyenler aşağıdan bakabilir.

GTA 5 Türkçe Yama Ne Zaman Çıkacak?

GTA 5 Türkçe Yama’nın çıkış tarihi olarak şimdilik kesin bir bilgi verilmiyor fakat yoğun bir şekilde çalıştıklarını söylemek mümkün. GTA 5 Türkçe Yama için şimdiye kadar 20’den fazla kişi emek harcamış durumda. TechnoGame ekibini bu çalışmaları sebebiyle tebrik ediyoruz. GTA 5 Türçe Yama dosyasının tamamlanmasının ardından test edeceklerini ve daha sonra yayınlayacaklarını duyurdular. Bizlerde bu konunun takipçisi olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.