Ana sayfa Oyun GTA 5’in satış rakamları açıklandı

GTA 5’in satış rakamları açıklandı

PAYLAŞ

Rockstar‘ın efsanevi oyun serisi GTA‘nın son oyunu GTA 5, geçen ay satışa çıktı. Sadece konsol sürümünün satışa çıkmasına rağmen beklentilerin çok üzerinde satış rakamlarına ulaşan GTA 5, Rockstar’ın yüzünü oldukça güldürdü.

NDP Group tarafından yapılan araştırma sonucuna göre GTA 5 neredeyse sadece 1 ay içerisinde 29 milyon kişi tarafından satın alınmış durumda. PlayStation 3 ve Xbox 360 sürümleri ile satışta olan açık dünya oyunu GTA 5’in henüz daha PC sürümü çıkmadı. Diğer yandan ise PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri beklenen oyun, önümüzde aylarda bu rakamı ikiye katlayabilir.

Bir önceki oyun olan GTA 4’e göre aynı süre içerisinde satış rakamlarını %20 arttıran oyun, etkinliğini giderek arttırıyor. Oldukça uzun bir oynanış süresinin yanı sıra multiplayer seçeneğinin de bulunduğu oyunun satış fiyatı diğer oyunlara göre biraz daha yüksek olsa da konsol kitlesinin büyük bir çoğunluğu GTA 5‘i tercih ediyor.

Son olarak GTA 5’in PC sürümünün ne zaman çıkacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama yok ancak yeni nesil konsollarla birlikte çıkacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.