Ana sayfa Oyun GTA V Sanal Gerçeklik (VR) Modu Yakında Geliyor

GTA V Sanal Gerçeklik (VR) Modu Yakında Geliyor

PAYLAŞ

Sanal gerçekliği farklı bir boyuta taşıyacak bir adım geldi ! GTA V Sanal Gerçeklik (VR) Modu Yakında Geliyor kullanıcılar farklı bir deneyim yaşayacak.

Gelişen teknolojinin farklı boyutlara ulaşması, her geçen gün daha şiddetli bir şekilde artıyor. Sanal gerçeklik ile farklı bir boyuta taşınılan videolar, oyunlar, eğitici simulasyonlar kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor. Her geçen gün farklı bir şekilde karşımıza çıkan Sanal Gerçeklik, başta “Oyunlar” olmak üzere, birçok aktiviteyi de eğlenceli hale getiriyor. Kullanım alanının her geçen gün daha fazla arttığı sanal gerçeklik sistemleri, bir çok oyunu vs. daha da eğlenceli hale getiriyor. Daha öncesinde Oculus Rift ve Playstation VR gibi sistemlerde GTA V’in oynandığını biliyorduk. Hatta bazı Youtuber’lar GTA V Sanal Gerçeklik videolarını bile yayınlamıştı. Oculus Rift ve Ps VR ile oynananların yanı sıra, yeni mod ile beraber kullanıcılar daha farklı bir GTA V Sanal Gerçeklik deneyimi yaşayacak.

Özellikle de oyunlarda Sanal gerçeklik kullanımı, teknolojinin insana nasıl daha da eğlenceli hale getirildiğini gözler önüne seriyor. Her geçen gün daha da fazla oyunun desteklediği VR sistemlerine, bir yenisi daha eklendi. Oyun severlerin severek oynadığı, açık dünya oyunu GTA V, sanal gerçeklikten iyi derecede anlayan Joseph Delgado tarafından bir mod yapımcısı tarafından VR oyuna dönüştürüldü. Joseph’in geliştirmeye devam ettiği bu oyun modunda, kullanıcılar sanal gerçeklik gözlüklerini takarak, sanki gerçekten de yaşıyormuş gibi kendilerini GTA V’in içinde buluyor.

First Person seçeneğinin olduğu GTA V’de gözlükleri taktığımızda, kontrolleri VR sistemiyle yaptığımız bir oyun bizleri bekleyecek. Şu anda sadece kontrollerin ve hareketlerin VR sistemiyle uyumlu hale getirildiği GTA V’in sanal gerçeklik ile oynanış hali yukarıdaki 10 saniyelik video ile tanıtıldı. Mod yapımcısı Delgado, oyunun VR sistemiyle tam uyumlu çalışabilmesi içinde Razer firmasının VR kontrolcüsü,  Razer Hydra oyun kontrolcülerini kullanmış. Bu modun yapımcısı ilerleyen zamanlarda modu bitirip, piyasaya sürerse GTA V daha da popüler bir hale gelir diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.