Ana sayfa Otomobil Hacı Murat Efsanesi Geri Dönüyor: 124 Spider Tanıtıldı!

Hacı Murat Efsanesi Geri Dönüyor: 124 Spider Tanıtıldı!

PAYLAŞ
Hacı Murat Efsanesi Geri Dönüyor: 124 Spider

Bir zamanların en popüler araçlarından olan Hacı Murat Efsanesi Geri Dönüyor: 124 Spider Tanıtıldı!

Murat 124 denildiğinde nostalji yaptıran ve adından oldukça söz ettiren Hacı Murat Efsanesi Geri Dönüyor! Murat 131 ile bir dönemin en popüler araçlarının üretilmesi ile beraber, aradan uzun zaman geçse bile adından oldukça fazla söz ettirdi.

Tofaş’ın 1971 yılında Bursa fabrikasında Fiat 124 modelinin şasesine oturtularak karşımıza çıkan Hacı Murat, Türkiye’de yabancı lisansla üretilen ilk otomobil ünvanına da sahip olmuştu. Her ne kadar aradan uzun zaman geçmiş olsa da araçlar günümüzde bile kullanılıyor. Durum böyle olunca da hayranları tarafından yeni beklentiler ortaya çıkıyordu.

Hacı Murat Efsanesi Geri Dönüyor: 124 Spider Tanıtıldı!

Özellikle de başkent Ankara başta olmak üzere bir çok şehirde fazlasıyla kullanılan bu modelden sonra yeni bir sürpriz karşımıza çıktı. Şahin ve Doğan hayranlarının favorileri arasında yer alan Hacı Murat efsanesi geri dönüyor. Üstelik bu sefer aşırı agresif ve sportif bir görünüme sahip olacak. 124 Spider adı altında otomobil dünyasına katılacak olan otomobil, Hacı Murat lakabından sonra yeni bir lakap ile anılabilir.

Hız, konfor ve güvenliği ile ön planda tutulan araç, Fiat’ın Düzce deki Simge Otomotiv bayisinin yeni açılan Üç Köprü hizmet binasının açılışında basına yansıdı. Araç hem teknik özellikleri bakımından hem de farklı tasarımı ile oldukça dikkat çekici. 1.4 Turbo-Multiair motorun yer aldığı araç, 140 beygir ve 240nm tork motoruyla dikkat çekiyor. Her ne kadar sadece iç ve dış görünüşleri sergilenmiş olsa da araç hakkında söylentilere baktığımız zaman inanılmaz bir yol tutuşu olduğu da söylentiler arasında.
haci33
Hacı Murat efsanesinin geri dönüşü ile beraber her türlü teknoloji de bu araçta yer alıyor. 7 inç’lik dokunmatik ekranlı 3D Navigasyon, DAB radyo, WiFi ve Bluetooth bağlantılı multimedya destekleri, araç sahiplerinin yüzünü güldürecek. Araç içerisinde iki adet USB portu ve bunun yanı sıra AUX girişinin bulunması da yeni anlayışı ortaya koymuş.

124 Spider, Murat 124 modelinden sonra efsane koltuğuna tekrar oturabilir. 9 Hoparlörlü Bose ses sistemine sahip bu aracın, özellik bakımından ve görünüm bakımından spor araç sınıfında yer alması fiyatının da yüksek olacağını bizlere duyuruyor. Hacı Murat Efsanesinin şekil değiştirmiş hali, 124 Spider hakkında detaylara ulaşmak için şuradaki sayfaya tıklayabilirsiniz. Aracın tüm özellikleri sıralanmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.