Ana sayfa İnternet Hackerlar Tüm Ülkenin internetini Çökertti!

Hackerlar Tüm Ülkenin internetini Çökertti!

PAYLAŞ
Hackerlar Tüm Ülkenin internetini Çökertti

Son zamanların en büyük saldırılarından birisi bu sefer Afrikanın bir ülkesinde gerçekleşti. Bu sefer yaşanan olayda Hackerlar Tüm Ülkenin internetini Çökertti!

Özellikle de son 2 aydır hackerların saldırma tekniği olan DDoS, geçtiğimiz günlerde büyük bir saldırıyla daha karşımıza çıktı. Hackerlar Tüm Ülkenin internetini Çökertti. Olaydan yaklaşık 2 hafta öncesinde bu zamana kadar yaşanmış en büyük DDoS saldırısı gerçekleşti. Hackerlar akıllı ev aletleri dahil olmak üzere bir çok cihazdan veri akışı sağlayarak, bir firmanın bir DNS firmasını çökertmeyi başarmıştı.

Nesnelerin internetinin kullanıldığı saldırı 200 binden fazla cihazla yapılmış, botnet aracılığıyla 1.1 Tbps’a kadar veri aktarım kapasitesine sahip olunduğu söylenmişti. Botnet saldırıları bununla sınırlı kalmadı. DDoS saldırılarıyla Afrika’da bulunan küçük bir ülkeyi hedef alan hackerlar, ülkenin internet alt yapısını çökertti.

Hackerlar Tüm Ülkenin internetini Çökertti!

İnternet aralıklarla kesinti yaşandı. Ülke de adeta yaşam durdu. Afrika’da bulunan ülkeye yapıaln bu saldırı da 500 Gbps veri aktarım kapasitesine sahip olan Hackerlar, botnet ile beraber ülkeye ciddi zararlar verebildiğini kanıtladı.

DDoS saldırılarını ilk fark edenlerden olan Kevin Beaumont, konu ile alakalı olarak bu zamana kadar yapılan en büyük saldırılardan birisi olduğunu belirtti. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde düzenlenen DDoS saldırısı ile aynı olan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.