Ana sayfa Akıllı Telefon Hangi iPhone Modeli Daha Çok Sattı?

Hangi iPhone Modeli Daha Çok Sattı?

PAYLAŞ

Apple’ın 9 Eylül tarihinde duyurduğu, şimdiye kadar ki en yenilikçi iPhone modelleri olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus neredeyse 2 aydır dünyanın birçok noktasında satışta. Ülkemizde de son derece büyük ilgi gören bu cihazların satış rakamlarına ilişkin bazı raporlar ortaya çıkmaya başladı. Bizim de sizler için incelediğimiz iPhone 6 incelemesine Apple iPhone 6 İnceleme başlığından ulaşabilirsiniz.

iphone-6-plus-ve-iphone-6-yanyana

4.7 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone 6 ve 5.5 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone 6 Plus modelleri, her ne kadar diğer markalarla rekabet halinde olsada kendi aralarında da bir rekabet söz konusu. Apple kullanıcılarının hangi modeli diğerinden daha çok tercih ettiğine ilişkin ilk resmi olmayan bilgi ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yapılan bir araştırmaya göre, iPhone 6 modeli, iPhone 6 Plus modeline göre daha fazla satmış görünüyor.

iphone-6-plus-ve-iphone-6-yanyana-2

Ancak söz konusu bu farka iPhone 5s modeli de girmiş durumda. Öyle ki, iPhone 6 modeli son 2 ay içerisinde satılan iPhone modellerinin %65’lik kısmını iPhone 6 oluşturuyor. iPhone 6 Plus modeli ise %25’lik bir dilime sahip. Geriye kalan %10’luk dilimin büyük çoğunluğunu iPhone 5s oluşturuyor. Yani Apple sevenler hala iPhone 5s modelini tercih ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.