Ana sayfa Oyun Hangi Konsol Daha Dayanıklı?

Hangi Konsol Daha Dayanıklı?

PAYLAŞ
Hangi Konsol Daha Dayanıklı?

Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan ve bir çok oyuncu tarafından sorulan Hangi Konsol Daha Dayanıklı? sorusuna 2017 yılında cevap arıyoruz.

Oyun kolu, fiyatı, alışkanlıklar, oyun çeşitliliği gibi etkenler oyun konsolu alırken sizi direkt olarak etkileyen faktörler. Peki ya dayanıklılık? Wired tarafından yayınlanan bir video ile PlayStation 4 ve Xbox One S oyun konsollarının dayanıklılığı acımasızca test edilmiş oldu. Bir yanda Sony, diğer yanda Microsoft var ve söz konusu olan bir dayanıklılık testi olunca önyargılarınız direkt olarak Sony’den yana olabilir. Ancak sonuçlar şaşırtıcı.

Yaklaşık olarak bir yıldır satışta olan yeni jenerasyon oyun konsolları Sony PlayStation 4 ve Xbox One S arasındaki rekabeti biliyoruz. Zaman zaman gündeme gelen bu rekabete ilişkin son durumu PlayStation 4’ün Birinci Yılında Satış Rakamları başlığında sizlere aktarmıştık. İki konsol arasında gerçekten rekabetin çok ötesinde bir üstünlük var.

Hangi Konsol Daha Dayanıklı?

Satış rakamları konusunda Xbox One S’a toz yutturan PlayStation 4, bu videoda ne yazık ki işe yaramaz bir metal ve plastik yığınına dönüyor.

İlk etapta yapılan testte cihazlar 1 metre gibi kısa bir mesafeden yere bırakılıyor. İki cihazda sorunsuz olarak testten çıksa da PlayStation 4, bu düşüşten sonra güvenli modda açılıyor. Konsol yine çalışıyor ancak öncesinde diskin durumunu gözden geçiriyor.

İkinci testte ise yaklaşık olarak 5 metreden serbest düşüşe maruz kalan konsollar ciddi bir hızla yere çakılıyor. Cihazları televizyona bağladıklarında ise PlayStation 4 çalışmıyor. Xbox One S ise 5 metrelik düşüşten sağ çıkmayı başarıyor. Testi kaybettiği için PlayStation 4’e videonun sonunda son bir işkence daha yapıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.