Ana sayfa İnternet Hepsiburada, Abraaj Grup Tarafından Satın Alındı

Hepsiburada, Abraaj Grup Tarafından Satın Alındı

PAYLAŞ

Geçtiğimiz ay ilk kez bahsettiğimiz Hepsiburada’nın satışı gerçekleşti. The Abraaj Group, Hepsiburada’nın yüzde 25 hissesini satın alarak, Hepsiburada’nın yeni ortağı oldu. Hepsiburada’nın yeni ortağı ve detaylar haberimizde.

Hepsiburada.com’un Satışı Kesinleşti başlığında ilk kez bahsedilen bu ortaklık söylentisi, sonunda gerçek oldu ve resmi olarak duyuruldu. Hürriyet’in internet sitesinde duyurulan bu gelişmeyle birlikte Abraaj Group, Hepsiburada’nın %25’lik hissesini 100.000.000 Dolara satın aldı. Toplam değeri 400 Milyon Dolar olarak belirtilen Hepsiburada, son yıllardaki gelişimi ile The Abraaj Group’un dikkatini çekmiş görünüyor.

Hepsiburada-Depo

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yatırımları ile dikkat çeken The Abraaj Group, Türkiye’de daha önce yine yatırımları ile haberlere konu olmuştu. Yapılan bu satın alma işlemiyle birlikte Hepsiburada’nın gelişimi devam edecek ve 2015 yılı içerisinde yeni bir depo faaliyete başlayacak. Son 10 yıl içerisinde 25 kat gelir artışı sağlayan Hepsiburada, Doğan Online haricinde artık Abraaj Group ile birlikte faaliyetlerini sürdürücek.

The Abraaj Group ve Hepsiburada isimleri artık sıkça birlikte anılacak.

1 YORUM

  1. Ülkemiz içindeki en büyük e-ticaret şirketi olan Hepsiburada’ın satılması, piyasa değerini görmek açısından iyi olmuş. Ancak keşke firmalarımız Amazon’u örnek alsalar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.