Ana sayfa Sektörden Hepsiburada.com’un Satışı Kesinleşti

Hepsiburada.com’un Satışı Kesinleşti

PAYLAŞ

Ülkemizin en köklü online alışveriş sitesi Hepsiburada.com‘un satışı kesinleşti. TurkCommerce B.V. isimli firmaya satılacak olan Hepsiburada.com, Rekabet Kurumu’na bu satış işlemi için başvurdu. Söz konusu satışa ilişkin detaylar şimdilik son derece kısıtlı.

D-Market Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş.’ye ait olan Hepsiburada.com’un hisse devri TurkCommerce B.V.‘ye yapılacak. Ancak bu satışla ilgili farklı kaynaklarda farklı bilgiler var. Bazı kaynaklarda azınlık hissesinin satılacağı söylenirken, bazılarında ise satışın tam anlamıyla gerçekleşeceği bilgisi mevcut.

Bir süredir söylenti olarak devam eden Hepsiburada.com ve Abraaj Group ortaklığı bu satış işlemiyle gerçekleşecek gibi duruyor. Webrazzi’nin iddiasına göre TurkCommerce B.V. ve Abraaj Group arasında da bir ortaklık var.

hepsiburada-rekabet-kurumu

Türkiye’nin en eski internet sitelerinden bir tanesi olan Hepsiburada.com, 1998 yılından beri faaliyetlerini sürdürmekte. 300’e yakın çalışanıyla Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından bir tanesi olan Hepsiburada.com’un bu hisse devrinin sebebine ilişkin bir bilgi henüz yok. Şimdiye kadar netleşen tek şey, Rekabet Kurumu’na yapılan başvuru ve alıcının TurkCommerce B.V. olacağı.

Hepsiburada.com’un satışına ilişkin ortaya çıkacak olan gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.