Ana sayfa Bilgisayar HP Omen X incelemesi

HP Omen X incelemesi

PAYLAŞ
HP Omen X incelemesi

HP’nin masaüstü oyuncu bilgisayarı: HP Omen X incelemesi ile sizlerin karşısındayız. İşte Fiyatı ve özellikleri ile dikkat çeken kasa hakkında detaylar.

Teknolojinin gelişmesi her sektöre etki ederken, oyun sektöründe de durumlar değişiyor. Artık yeni çıkan oyun motorları sayesinde çok daha iyi grafiklere sahip Oyunlar tasarlanabilir hale geldi. Dolayısıyla en yeni çıkan oyunlar artık daha fazla sistem gereksinimi istiyor. HP Omen X incelemesi ile sizlere, piyasadaki en iyi kasa sistemini tanıtıyor olacağız.

Yeni çıkan oyunların minimum sistem gereksinimleri de artık zamanla artmış durumda. Bu durumda firmalar da oyuncuların dertlerine derman olacak nitelikte yeni bilgisayarlarını karşımıza çıkarıyor. Bu firmalar arasında yer alan HP Omen X masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarını oyuncuların karşısına çıkardı. Merakla beklenen HP Omen X oyuncu bilgisayarı detaylarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

HP Omen X incelemesi

HP, OMEN X imzalı üstün özelliklere sahip masaüstü bilgisayar, gerek özellikleri, gerek fiyatı ile dikkat çekiyor. Şu anda piyasada yer alan bilgisayarlar arasında üst segmentte yer alan bu bilgisayarın fiyatı tam 20 bin TL! Ancak özelliklere baktığımız zaman fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu anlamak zor olmuyor.

HP’nin farklı tasarıma sahip küp şeklindeki kasası, çift ekran kartı gibi detaylar karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca da fiyat piyasadaki cihazlara göre yüksek olabiliyor. Ancak bu tarz bilgisayarları satın almadan önce, hangi amaçla alacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Lakin, oyun oynayamıyorsanız, üstün grafikli işlemlere ihtiyaç duymuyorsanız bu fiyat size fuzuli gelebilir. Ancak oyun oynuyor, grafik tabanlı çizimler vs. yapıyorsanız bu tarz bilgisayarların size derman olabileceğini de hatırlatalım.

HP Omen X Donanım Özellikleri

HP Omen X masaüstü bilgisayar ilk çıktığında fiyatı oldukça konuşuldu. Tasarımı da konuşulanlar arasındaydı. Küp kasa tasarımı ve aynı zamanda kasa renklendirmesi, bilgisayarı oldukça farklı kılmış durumda. Dış görünüşün yanı sıra şimdi gelin HP Omen X oyuncu bilgisayarının donanım özelliklerini inceleyelim.

Hp Omen X masaüstü oyuncu bilgisayarına kaba taslak baktık. Şimdi ise cihazın teknik özelliklerini özellikle de donanım tabanlı inceleyelim. Şu anda piyasada bulunan bir çok masaüstü bilgisayara göre oldukça farklı bir tasarıma yer verilen cihaz, Hp Omen X 900-001NT numarasıyla giriş yaptı. Intel Core i7 6.nesil işlemciye yer verilen bu bilgisayar, 4.0 Ghz ile 4.2 Ghz arasında çalışabiliyor.

Çift Nvidia GeForce GTX 1080 Ekran Kartlı Canavar!

İşlemci hızının dışında, bu bilgisayara yakışır bir şekilde 32 GB DDR4 RAM‘de dikkat çekenler arasında. Ayrıca RAM’in 64 GB’a kadar yükseltilebilir olduğunu da hatırlatalım. Cihaz ile beraber 4K oyun deneyimi sunan gelişmiş GTX 1080 ekran kartına yer verilmiş. En üst modelini satın aldığınızda çift ekran kartıyla karşımıza çıkıyor.

Nvidia GeForce GTX 1080 8GB ekran kartından 2 tane olması bu bilgisayarı oldukça farklı kılıyor. Ayrıca bir diğer önemli nokta da bu sistemin daha da hızlı çalışabilmesini sağlamak. Lakin işlemci, ram ve aynı zamanda ekran kartı oldukça üst düzey seviyede tutulmuş. Bunlara destek olarak ise 6 TB harddisk’in yanına 512GB SSD’ye yer verilmiş durumda. Windows 10 ile beraber gelen HP Omen X’in kasa ağırlığı 28,2 kg şeklinde dikkat çeken bir ağırlıkta. Lakin teknik özelliklere göre bunun normal olduğunu söyleyebiliriz.

HP Omen X Kimlere Hitap Ediyor?

Windows 10’lu bir bilgisayar ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Ancak HP Omen X üst segmentte yer alan bir bilgisayar. Dolayısıyla bu bilgisayara bu fiyatı verecek kişiler, bilgisayarın donanım özelliklerini kullanabilir olmalı.

HP Omen Masaüstü Oyuncu Bilgisayarı incelemesi

HP tarafından tasarlanan bu kasa aslında tamamen oyunculara hitap ediyor diyemeyiz. Ancak, AutoCad, Unreal Engine, Unity ve buna benzer programları kullanmak isteyenler hiç çekinmeden bu bilgisayar alabilir. HP omen X ile beraber VR tabanlı oyunları oynayabilir, hatta tasarlayabilirsiniz.

HP tarafından asıl hedeflenen kitle oyuncular. Özellikleri bakımından üst düzey donanıma sahip olması bu bilgisayar oldukça çekici kılıyor. HP Omen X satın alırken, bu bilgisayarı neden almalıyım? sorusunu kendinize sorun. Ancak donanım tarafında hiç bir sorunuz olmasın, lakin donanımın tavan yaptığı bir bilgisayarla karşınızdayız :)

İnceleme videosu yakında geliyor, takipte kalın..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.