Ana sayfa Sektörden HP, Windows 7’ye Geri Döndü!

HP, Windows 7’ye Geri Döndü!

PAYLAŞ

Microsoft’un en güncel işletim sistemi Windows 8, kullanıcıları adeta ikiye böldü. Kimi kullanıcılar Windows 8’e hemen adapte olurken, dünya genelinde büyük bir kitle ise Windows 7’nin yani doğrudan Microsoft’un geneleneksel tasarımından vazgeçmek istemiyor.

Kullanıcı alışkanlıklarının akıllı telefon ve tablet bilgisayar yönünde değişmesi sebebiyle kişisel bilgisayar sektörü tarihinde ilk kez darbağoza girdi. Yıllardır artarak giden satış rakamları ilk kez gerilemeye başladı.

Kullanıcılarının isteklerine kulak veren HP, bilgisayarlarını Windows 7 işletim sistemiyle satmaya başladı. Windows 8 seçeneği de mevcut ancak opsiyonel olarak sunuluyor.

Windows 7 işletim sistemli olarak satılan bilgisayarlar sayesinde bilgisayar başın 150$ tasarruf edilebiliyor ve HP bu fiyatı doğrudan kullanıcılara yansıtıyor. Bu sayede kullanıcılar Windows 7 kullanarak satın almak istedikleri bilgisayarı 150$ daha ucuza alabiliyor. HP’nin internet sitesinde başlatılan bu uygulamanın nasıl sonuçlar doğuracağını hep birlikte göreceğiz.

Daha önce benzerine pek rastlanmayan bu durumun, düşen bilgisayar satışlarını tekrar canlandıracağı tahmin ediliyor ve diğer üreticilerin de bu yönteme başvurması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.