Ana sayfa Akıllı Telefon HTC 10 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

HTC 10 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

PAYLAŞ

Bu yılın en merak edilen cihazlarından olan HTC 10 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu! HTC 10 Özellikleri ve Çıkış tarihi dair detaylar haberimizde.

HTC 10’un tanıtımın lansmanına saatler kaldı. Cihaz henüz tanıtılmadan, çıkış tarihi karşımıza çıktı. HTC 10 Özellikleri ve Çıkış Tarihi konusunda bilgilerin gelmesinin yanı sıra, cihazın özellikleri de ortaya çıktı. Htc’nin 2016 yılı için tanıtacağı yeni amiral gemisi hakkında detaylar gelmeye başladı. HTC 10 12 Nisan’da Türkiye saatiyle 15:00‘da tanıtılacak. Tanıtım resmi internet sitesinde canlı olarak yer alacak. Cihazın tanıtım tarihini biliyorduk. Ancak çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi yer almıyordu. Htc’nin yeni amiral gemisi henüz tanıtılmadan, çıkış tarihi de belli oldu.

Bir çok firma 2016 yılı için yeni amiral gemilerini piyasada satışa sunarken, Apple ve HTC bu konuda geriden gelerek, rakiplerinin cihaz tanıtılmasını bekliyordu. Htc 10 resmi videosunun yayınlanması sonrasında, cihazın çıkış tarihi de belli oldu. HTC 10, İlk olarak 12 nisan 2016 tarihinde tanıtılacak. Bunun yanı sıra 1 ay gibi bir süre içerisinde de satışa hazır hale gelecek. Ülkemize gelmesi biraz zaman alabilir, ancak kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni cihaz, hem fiyatıyla, hem de özellikleriyle dikkat çekecek.

Cihazın nasıl olacağı konusunda fikir sahibi olmak için, HTC 10 Resmi tanıtım videosu sızdırıldı haberimizi okumak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

HTC 10 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Cihaz tanıtılmadan önce, cihazın testlerini yapan ve önemli bilgileri basına bildiren GSM Helpdesk, tarafından verilen bilgiler de, cihaz Mayıs ayında karşımıza çıkacak. Mayıs ayının ortası gibi sektörde satışa sunulacak olan cihaz, ilk olarak Romanya için 740 Euro’luk satış fiyatıyla ön siparişe açıldı. Türkiye fiyatı henüz belli olmayan bu cihazın, özellikleri ise artık kesin diyebiliriz.

Cihazın teknik özelliklerine geçmeden önce, Türkiye fiyatından da bahsedelim. Romanya da ön siparişe sunulan HTC 10, Türkiye de yaklaşık olarak 2.500 TL’lik bir rakamla karşımıza çıkacak. Tabii ki bu fiyat kesinleşmiş değil, ancak ülkemizde ki vergileri baz alırsak, yaklaşık olarak bu fiyatla karşımıza çıkacağını söylemek mümkün.

HTC 10 YAZI İÇİ

HTC 10 Özellikleri

HTC 10 Ekran : Cihaz 5.2 inç Quad HD Ekran ile karşımıza çıkacak. Super LCD 5’in yer alacağı bu cihaz, ideal ekran boyutuna sahip olacak. Böylelikle kullanıcılar açısından kullanım rahatlığı açısından yeterli olacaktır. Ekran konusunda HTC bu sefer kararlı. İdeal bir ekranın yanı sıra, sağlamlık açısından da bu ekran kullanıcıları tedirgin etmeyecek.

Kamera : HTC özellikle de One serisinde kameraya oldukça önem veriyordu. Bir nevi Htc One serisinin devamı niteliğinde karşımıza çıkacak olan HTC 10, 12 UltraPiksel arka kamera ile karşımıza çıkacak. Karanlıkta da kaliteli fotoğraflar çekmek adına F/1.8 diyaframa sahip olacak cihaz, aynı zamanda odak sorununu ortadan kaldırmak adına, yeni nesil lazer otofokus ile karşımıza çıkacak.

HTC 10 Bataryası : HTC 10 cihaz ile beraber batarya konusunda kullanıcıların sıkıntı çekmeyeceğini düşünüyorum. Yenilenen Sense 8.0 arayüzü ile beraber, Android 6.0 desteği olan cihaz, 3.000 mAh kapasiteyle karşımıza çıkacak. 3.000 mAh bataryayı şarj etmek uzun sürmemesi adına, hızlı şarj 3.0 teknolojisi de bu cihaz da yer alacak.

HTC 10 Kaç GB RAM : Merak edilen bir diğer konu ise HTC 10 Kaç GB Ram ile karşımıza çıkacağıydı. Biliyorsunuz ki Android işletim sistemi Ram konusunda tutumlu değil. HTC cihazın kasma sorunlarını önlemek adına, 4 GB Ram yerleştirerek, en azından kasma sorununu ortadan kaldırmış olacak. Tabii ki cihazın arayüzünde yapılacak değişiklikleri bilmediğimiz için kasma sorunu için net konuşamıyoruz. Ancak 4 GB Ram’in rakip cihazları düşündüğümüz de fazlasıyla yeterli olacağını söylemek mümkün.

HTC 10 İşlemci : Daha önceki HTC cihazlarını düşünürsek, cihazlar da aşırı ısınma sorunu olduğunu biliyoruz. Kullanıcılar bu durumdan rahatsızlığını HTC’ye sürekli bildiriyordu. HTC yeni cihazı için işlemci seçimini yaptı. HTC 10 ile beraber Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 820 kullanılacak. Böylelikle 64 bit dört çekirdekli işlemli, 2.2 Ghz hızıyla karşımıza çıkacak, ısınma sorunu da çözülmüş olacak.

HTC 10 Renk Seçenekleri Belli Oldu!

Cihaz hakkında merak edilen bir diğer konu ise, hangi renklerle karşımıza çıkacağıydı. Bu konuya da cevap getirmiş olalım. HTC 10’da toplamda 3 farklı renk bulunacak. Altın, Gümüş ve Siyah renkli HTC 10’lar karşımıza çıkacak.

htc 10 renkYenilenmiş BoomSound ses teknolojisi, 32 GB Dahili depolama ve microSD desteğinin yer alacağı HTC 10 hakkında tüm detayları bugün (12 Nisan 2016) düzenlenecek olan etkinlikte beraber göreceğiz. Teknovi olarak HTC 10’u canlı olarak anlatacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.