Ana sayfa Akıllı Telefon HTC, 8X için Güncelleme Çıkaracak!

HTC, 8X için Güncelleme Çıkaracak!

PAYLAŞ

Apple dışında birçok firma 2 yıldan daha eski olan çoğu cihazına güncelleme çıkarmayı gerekli görmüyor. Orta segment bir cihaz ise yeni güncelleme vermeyi gerek dahi görmüyor Apple dışında geri kalanlar. Güncelleme konusunda Apple ile kimse yarışamaz bilinen bir gerçek fakat HTC ilginç bir karar alarak 3 yıllık Windows Phone işletim sistemine sahip 8X cihazı için Windows Phone 10 güncellemesi çıkaracağını açıkladı.

İlginç bir karar olmasını sağlayan en etkili unsur cihazın 3 yıllık olması ve belkide güncelleme 8X için çıktığında cihazın 4 yaşına yaklaşması olacaktır. Windows Phone 8.1 güncellemesini zorluklarla alan 8X, bu güncellemeyi en geç alan cihazlardan biri olmuştu. HTC’nin WP alanında etkinliğinin zayıf olması da bu güncellemenin geç çıkmasına neden olan etkenlerden yalnızca biri.

4.3 inç ekrana sahip telefonda 1 GB Ram, 1800 mAh batarya, HD ekran ve mazide kalan bir zamanların efsanesi Snapdragon S4 Plus işlemci bulunuyor. WP 10 almak için gereken özellikler 8X’te olmasına rağmen teknoloji blogları tarafından 8X’in güncelleme almasına ‘zor’ gözüyle bakılıyordu. Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen güncellemenin bakalım 8X’e ne gibi güzellikleri dokunacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.