Ana sayfa Akıllı Telefon HTC Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor Mu?

HTC Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor Mu?

PAYLAŞ
HTC Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor Mu?

Sektörün önde gelen firmalarından HTC Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor Mu? Çinli kaynaklara göre 2017 yılında HTC pazardan çekilebilir.

Akıllı telefon piyasasının sevilen markalarından olan HTC, son bir kaç aydır mali raporlara göre hiç iyi durumda değil. Son üretilen akıllı telefon modellerinin beklenilen satış rakamlarına ulaşmaması, HTC’yi büyük bir zorluğa çekmiş durumda.

Çin menşeili bir çok kaynağa göre, HTC satış rakamlarının beklenenin altında olması dolayısıyla akıllı telefon piyasasından çekilebilir. Her ne kadar sektörde en yenilikçi firmalardan olsa da, HTC baya zamandır kötü günler geçiriyor. Özellikle de son bir kaç aydır yeni modellerde yaşanan düşüşler, firmayı olumsuz etkilemiş durumda.

Bu durumdan dolayı da bir çok dedikodu ortaya çıktı ki, bunlardan en bilineni Çin menşeili kaynakların yayınladığı yazılar. Yazılanlara göre HTC şirketinin bir bölümü satılabilir. Burada en önemli nokta ise, satışı yapılacak bölümler arasında Akıllı telefon bölümünün de yer alacak olma ihtimali. Böyle bir ihtimalin olması durumunda sektörde tüm denge değişebilir. Ancak konu ile ilgili resmi açıklamalar mevcut değil.

HTC Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor Mu?

Çin’in ünlü haber sitelerinden birisinde ortaya çıkan dedikodulara göre, sektörün önde gelen firmalarından HTC, akıllı telefon bölümünü başka bir firmaya satabilir. 2017 yılı içerisinde gerçekleşmesi beklenen bu olay sonrasında şirketin mali durumunun iyileşmesi sağlanacak. Tayvan basınında yer alan haberlere göre HTC bu dedikoduları yalanlıyor. Ancak HTC’ye dair son günlerde yayınlanan raporlara bakılırsa, şirket oldukça kötü günler geçiriyor.

Şirketin kötü günleri atlatabilmesi için de karar verilmesi gerekebilir. Bu yıl içerisinde HTC 10 ile iyi bir çıkış yapan HTC, beklenenin altında satış rakamlarına ulaştı. Sektörde yer alan diğer rakiplerine göre bir adım geride olan firma bu kötü günler için açıklama yapar mı yoksa dedikodular devam mı eder hep beraber ilerleyen günlerde bu cevapları alacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.