Ana sayfa Akıllı Telefon HTC Butterfly 3’ün Tüm Teknik Özellikleri Sızdı

HTC Butterfly 3’ün Tüm Teknik Özellikleri Sızdı

PAYLAŞ

HTC’nin Butterfly serisine ait yeni telefon HTC Butterfly 3, benchmark testinde görüldü ve HTC Butterfly 3’ün teknik özellikleri ortaya çıktı. HTC Butterfly 3’ün tüm teknik özellikleri, CompuBench’te yerini aldı. 4K video çekimi destekleyecek olan HTC Butterfly 3‘e ait bilgiler haberimizde.

Geçtiğimiz Şubat ayında Twitter üzerinden bir kullanıcı HTC Butterfly 3 ile ilgili ekran boyutu ve çözünürlüğü hakkında bazı bilgiler paylaşmıştı. İlk olarak o tweet ile birlikte HTC Butterfly 3 beklenmeye başlandı. Şimdi ise CompuBench isimli karşılaştırma sitesinde HTC Butterfly 3 modelinin tüm teknik özellikleri listelendi. HTC Butterfly 3’ün bilmediğimiz çok az şeyi kaldı. Bunlar “HTC Butterfly 3 ne zaman satışa çıkacak?” ve “HTC Butterfly 3 kaç para olacak?” soruları.

HTC Butterfly 3’ün tüm teknik özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

HTC-Butterfly-3-tum-teknik-ozellikleri

 

İlk olarak HTC Butterfly 3‘te Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemini görüyoruz ki bu iyi haber. Ekran boyutu olarak ise 5.1 inç tercih edilmiş. Ekranın çözünürlüğü Quad HD yani 2K çözünürlük söz konusu. Şubat ayında çıkan söylentide ekranın 5.2 inç olacağı söylenmişti, doğru çıkmadı.

3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı ve Qualcomm Snapdragon 810 çipseti görüyoruz. Isınma sorunlarıyla gündeme gelen Snapdragon 810, big.Little mimarisine sahip. Yani 4+4 çekirdek yapısıyla Butterfly 3’e güç verecek.  HTC Butterfly 3’ün işlemcisi 1.90 GHz hızda çalışacak. Cortex-A57 ve Cortex-A53 mimarilerine sahip çekirdekler, yük durumuna göre beraber çalışacak.

Asıl dikkat edilmesi gereken nokta, HTC Butterfly 3’ün kameraları. 20 MP arka ve 13 MP ön kameraya sahip olan HTC Butterfly 3 aynı zamanda 4K video yapabilecek. Tüm saydığımız bu özellikler ile HTC Butterfly 3, pek bütçe dostu olmayacak gibi görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.