Ana sayfa Soru - Cevap HTC Desire 820 Hala Alınır mı?

HTC Desire 820 Hala Alınır mı?

PAYLAŞ

HTC’nin 2014 sonunda çıkardığı Desire serisinin en güçlülerinden olan Desire 820 ülkemizde tutulan akıllı telefonlardan biri. Fakat orta segment bir cihaz olması herkesin aklına aynı soruyu getiriyor: ” Desire 820 alınmaya değer mi? ”

HTC’nin kendisini güncelleme konusunda geliştirdiğini belirtmemiz gerekiyor. Orta segment cihazlarının çoğuna Android 5 ve Sense 7 güncellemesi verecek olan HTC, Desire serisinin en güçlülerinden olan 820’ye de güncelleme çıkaracağını duyurdu. Bu birinci artısı olarak kalsın.

8 çekirdekli 64 bit desteğine sahip olan Snapdragon 615 ise bu cihazın bir başka avantajı. 800’den bir tık aşağıda performansa sahip olmasına rağmen günlük kullanımda fazla enerji harcamayan ve enerjisini koruyabilen bir pil yani internette dolaşıp üstüne bir günü çıkarmak istiyorsanız bu konuda harika diyebilirim.

13 MP arka kamera ve 8 MP ön kamerası bulunan cihazın ön kamerası orta segment cihazlara göre daha iyi. Net çekim yapabilen kameraları 1080p HD video kaydı da yapabiliyor.

Desire820-1

3G’de 455 saat bekleme süresine sahip olan Desire 820’de 2600 mAh batarya kullanılıyor. Bu batarya HTC’nin kullandığı en iyi bataryalardan biri. En fazla zaten 3000 mAh dolaylarında koyduğunu hatırlıyorum M serisinde.

Negatif yönlerine değinecek olursak ekranı HD fakat bunun da getirdiği bir avantaj var: uzun pil ömrü. Kamerası ise netlik konusunda iyi fakat canlı çekimlerde yetersiz kalıyor. Bir iPhone kamerasının elde ettiği gibi canlı fotoğraflar elde edemeyeceksiniz. 2 GB ram belki orta segment için iyi bir seçenek fakat Android her zaman daha fazla ram ister.

Gelelim HTC cihazların ortak sorununa: Yavaş şarj olması. Tüm HTC cihazlar maalesef yavaş şarj oluyor. Desire 820’de de durum böyle. 3 saatte tam şarj olabilmesi bizi bazen %80 dolaylarında şarjdan çıkarıp güne öyle başlamamıza neden oluyor.

Desire820-2

Çıkarılamaz bir pile sahip. Android severler için tam bir hüsran diyebiliriz. Pili maalesef çıkaramıyoruz yani birleşik kasa ile birlikte geliyor.

Negatif ve pozitif yanları Desire 820’nin bu şekilde son buluyor. Kullanılabilirlik ve uygun fiyat avantajıyla öne çıkarken yavaş şarj olması ve kamerasının lens olayında yetersiz olması iPhone’dan geçiş yapan biri için zorlayıcı olacaktır. Fakat HTC’nin güncelleme takviminde yer alan bu cihazın daha 2 yıl kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Üstelik ülkemizde 1300 lira dolaylarında satılıyor.

HTC Desire 820 kullanıcısı mısınız? Topluluk sayfamızda Desire 820 hakkında yorum yapmak istiyorsanız sizi buyur edelim. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.