Ana sayfa Android HTC için Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Geliyor

HTC için Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Geliyor

PAYLAŞ

Diğer üreticilerin güncellemeleri bir yana dursun HTC için  Android 5.1 Lollipop güncellemesi çıkıyor. Anlaşılan o ki Android 5 sürümü Android 5.1 güncellemesi ile yoluna devam edecek. Android 5.0 sürümü hatalarının Android 5.1 güncellemesiyle çözüleceği bekleniyor.

Her ne kadar Android 5.0 Lollipop sürümü uzun süredir beklense de ve bu işletim sistemine yeni kavuşsak da, bir diğer sürüm çok yakında gelebilir. Üstelik Android 5.1’in HTC’de görülebileceği konuşuluyor.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemi geçtiğimiz yılın kasım ayında bazı cihazlarda indirilmeye sunulmuştu fakat yeni sürümün de yakında çıkacağı konuşulan konular arasında. Belli bi süredir Geekbench teslerine yakalanan Android 5.1’in ise ilk olarak HTC telefon modelleri üzerinde kullanacağı gelen söylentiler arasında. Hatta HTC’nin yetkili isimlerimden bu yönde açıklamalar geldi

android-5.1-cikis-tarihi

HTC’nin önemli isimlerinden Mo Versi, sosyal medya platformu Twitter üzerinde konultu ve bir kullanıcının sorusuna kafa karıştırıcı bir cevap verdi. Mo Versi, kullanıcının Google Play’de yaşadığı soruna cevap verdi ve Android 5.1 sürümüne atıfta bulundu.

Android’in 5.1 sürümü normalde Şubat ayında bekleniyordu fakat bu durumda gecikmiş gibi duruyor. Muhtemelen yeni güncelleme mart ayında çıkacaktır. Hatta ilk olarak HTC cihazlarda görebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.