Ana sayfa Soru - Cevap HTC One M8 Hala Alınır mı?

HTC One M8 Hala Alınır mı?

PAYLAŞ

HTC One M8 bildiğimiz gibi HTC’nin amiral ekibinden biri ve ilk çıkan modeli. Hala geçerliliğini koruyan model HTC One M9’un çıkması ile birlikte geri planda kalması beklenirken tam tersi oldu ve HTC One M9 gölgede kaldı. Bu yazımızda One M8’in hala alınabilir olup olmadığını inceleyeceğiz. One M8 ile One M9’un karşılaştırması için tıklayınız.

One M8’de diğer akıllılara göre biraz küçük ekran kullanılıyor. 5 inç boyutundaki bu ekran piyasadaki 5.5 inçlik amirallerin yanında biraz sönük kaldığını ifade etmek gerekiyor. Full HD çözünürlüğe sahip cihazın ekran çözünürlüğü ve kalitesi bir amiral seviyesinde. Bu konuda bir sıkıntı yok.

Qualcomm’un Snapdragon 801’ini kullanan akıllı, aslında 810 kullanan modellere karşı bir avantaj elde etmiş bu şekilde. 810’un çok ısındığını biliyoruz. Fakat Snapdragon 801 de fark olarak dört çekirdekli bir işlemci. Fakat yine de Snapdragon 801 kullanması bizce One M8’i öne geçiren bir teknik detay.

HTC One M8HTC One M8

2 GB ram ile gelen akıllıda 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Bir amiral için tek opsiyonun iyi olmadığını belirtmek var. Ve üstelik hali hazırdaki amirallerin 32/64/128 GB modelleri varken HTC’nin bu konuda tek opsiyon davranması can sıkıcı bir durum. 2 GB ram ise yeterli bir düzeyde.

2600 mAh pil ile 500 saate kadar bekleme süresi sunan akıllının günlük kullanımda aralıksız 3G browser dolaşımında 7-8 saat şarjının gideceğini tahmin ediyorum. Fakat daha büyük bir batarya kullanılabilirdi çünkü orta segment bir akıllı olan Desire 820’de 2520 mAh batarya bulunuyor.

Olumlu ve olumsuz yanlarını iç içe yazdık. Karar verme sırası sizde. Performans isteyen kullanıcılardan iseniz bu telefonu tavsiye etmiyoruz fakat günlük kullanımda bulabileceğiniz en iyi HTC’lerden biri. Eğer HTC One M8 akıllınız varsa bu telefon ile ilgili görüşlerinizi topluluk sayfamızda paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.