Ana sayfa Soru - Cevap HTC One M8 ve One M9 Arasındaki Farklar

HTC One M8 ve One M9 Arasındaki Farklar

PAYLAŞ

HTC’nin yakın zaman aralıklarında çıkardığı iki amiralden biri olan One M8 ve One M9, akıllı telefon pazarında birlikte anılıyor çünkü One M9’un çıkması One M8’in satış başarısını gölgeleyemedi aksine tam tersi gerçekleşti ve One M8, One M9’u gölgeledi. Üstün özelliklere rağmen One M9 pek satış başarısı yakalayamadı. Bakalım One M9 bu muameleyi hak ediyor mu?

One M9 ilk olarak işlemci konusunda One M8’den ayrılıyor. One M9’da kullanılan Snapdragon 810 işlemci sekiz çekirdekli ve 64 bit mimari kullanıyor. Teknik yönden ram konusunda da daha üstün olan One M9’un 3 GB ram belleği bulunuyor.

16 GB dahili depolama alanı yüzünden eleştirdiğimiz One M8’in bu konuda opsiyon sunmaması amiraller için kabul edilebilir bir şey değil. Fakat One M9’da bu 32 GB’a çıkmış yine de tek opsiyon olarak karşımıza çıkması aynı durumu yaşatıyor.

One M8 ve One M9One M8 ve One M9

2 TB’a kadar microSD desteği sunması ise diğer amirallerden ayrıldığı konu fakat 2 TB microSD bulunmaması da maalesef artı bir özellik olarak gözükmüyor.

One M8 gibi 5 inç full HD ekrana sahip olan M9’un pili 2800 mAh büyüklüğünde ve 3G için 400 saat civarında bekleme süresine sahip. Arka kameralarda ise One M9’un 20 MP, One M8’in ise UltraPixel kamerası bulunuyor. Karşılaştırması biraz zor, pratik kullanım ile ancak bir fikir elde edebiliriz.

Karşılaştırmamız bu şekilde sona eriyor, eğer bir HTC akıllı alacaksanız performans için M9’u tavsiye ederiz fakat yapacağınız şeyler normal düzeyde ve güç gerektirmeyen şeyler ise M8’i tavsiye ederiz. Topluluk sayfamızda bu konuda görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.