PAYLAŞ

HTC’nin 2015 model akıllı telefonu HTC One M9’un çıkış tarihi açıklandı. HTC One M9’un ne zaman çıkacağı (duyurulacağı) bugün basına dağıtılan bir davetiye görseli ile kesinleşmiş oldu. HTC One M9 modeli Hima olarak anılıyor. Şimdi hep birlikte HTC One M9 Hima‘dan beklenenlere göz atalım.

Az ama öz model çıkaran HTC’nin 2015 model akıllı telefonuna ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı. Basına dağıtılan görselde “utopia in progress” yazarak bir gizem yaratılmaya çalışılmış ancak herkes HTC’nin yılın ilk çeyreğinde yeni modelini duyurduğunu biliyor. Yani bu görsel HTC One M9 ile ilgili. Genel olarak akıllı telefon sektörünü teknik özellikler konusunda biraz geriden takip eden HTC, daha çok tasarımsal yeniliklere ve arayüzdeki iyileştirmelere önem veriyor. Bu konuda hakkını yememek lazım çünkü HTC’nin Android Sense arayüzü gerçekten performanslı ve kullanımı kolaylaştıran dinamiklere sahip. Ancak bu sene HTC One M9’un teknik özellikler konusunda  yılın trendini yakalayacağı tahmin ediliyor.

htc-one-m9-hima-mwc-2015

HTC One M9 Hima modelinde Qualcomm Snapdragon 810 işlemci kullanılacak. Bu işlemci 8 çekirdekli (4 + 4) bir yapıya ve 64-bit mimariye sahip. İşlemcilerin frekans hızları markalar tarafından değiştirilebiliyor dolayısıyla tam bir rakam vermek şuan için doğru değil. Bu işlemciye ek olarak 3 GB RAM ile One M9 modelinin performansı adeta perçinlenmiş olacak. Ekran konusunda ise HTC’nin ilk kez 2K ekrana geçeceği tahmin ediliyor. 2014 yılında duyurulan Galaxy S5 ve LG G3 gibi akıllı telefonlarda gördüğümüz 2K çözünürlükte QHD ekranı, HTC One M9 modelinde de göreceğiz. Ekran boyutu olarak net bilgiler yok fakat 5.5 inçin altında olacağı öngörülüyor.

Tamamı metal gövdeli olması beklenen HTC One M9 2840 mAh dahili batarya ile raflardaki yerini alacak. Android 5.0 Lollipop sürümüyle birlikte tanıtılacak ve satışa çıkacak olan cihaz aynı zamanda HTC Sense 7 arayüzüne de sahip olacak.

HTC One M9 Hima Ne Zaman Çıkacak?

HTC One M9’un çıkış yani lansman tarihi 1 Mart 2015 olacak. MWC 2015 kapsamında düzenlenecek olan etkinlikte HTC One M9 Hima modeli tüm detayları ile birlikte duyurulacak. One M9’u yakından takip edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.