Ana sayfa Akıllı Telefon HTC One M9’un Performans Testi Sonuçları Görüldü

HTC One M9’un Performans Testi Sonuçları Görüldü

PAYLAŞ

Beklenen yeni amiral gemisi HTC One M9’un performans (benchmark) testi sonuçları görüldü. Geekbench 3.0 isimli performans testi uygulamasının ekran görüntüsü HTC One M9 modeline ait. Geekbench’in veritabanında görülen HTC One M9’un tek çekirdek ve çok çekirdekli performans testi sonuçları oldukça tatminkar.

Barselona’da düzenlenecek olan MWC 2015 etkinliğinin ilk gününde tanıtılması beklenen HTC One M9‘un tahmin edilen teknik özellikleriyle, Geekbench 3.0 performans testine ait ekran görüntüsü birebir uyuşuyor. Fakat performans konusunda şimdiden bazı soru işaretleri söz konusu oldu. Aldığı puanlar itibariyle performansı konusunda meraklandıran HTC One M9, tek çekirdekte 1232, çoklu çekirdekte ise 3587 puan alıyor. Ancak bu durum geçici olabilir çünkü Snapdragon 810‘da hala çözülmeyen bazı sorunlar var. Bu sebeple işlemci henüz tam performansında çalışmıyor olabilir.

Qualcomm MSM8994 yonga setine sahip olan cihazda Snapdragon 810 işlemci yer alıyor. Geekbench tarafından bu işlemci için 1.55 GHz ibaresi mevcut. 8 çekirdekli olan bu işlemcinin daha yüksek hızlarda çalışması mümkün. Ancak pil tüketimi düşünülerek işlemci çekirdekli bu hızda sabitlenmiş olabilir. HTC One M9’un model numarası olarak 0PJA10 ibaresini görüyoruz. Daha önce Hima olarak adlandırılan cihaz sanıyoruz aynı zamanda 0PJA10 olarak da adlandırılıyor.

htc-one-m9-performans-testi-sonuclariHTC One M9‘un 3 GB sistem belleğini ve işletim sistemini detayları da yukarıdaki ekran görüntüsünde yer alıyor. Anlaşılan o ki HTC One M9, Android 5.0.2 sürümüyle bile gelebilir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.