Ana sayfa Akıllı Telefon HTC One M9’un Teknik Özellik Söylentileri

HTC One M9’un Teknik Özellik Söylentileri

PAYLAŞ

Desire EYE ve Android 5.0 güncelleştirmeleri ile yakın zamanda gündeme gelmiş olan HTC, yeni modeli One M9 için çalışmaları sürdürüyor. Firma tarafından henüz yapılan resmi bir açıklama olmasa da HTC’ye yakın kaynaklar ve sektör otoriteleri tarafından HTC One M9 modeline ilişkin bazı teknik özellik listeleri paylaşıldı.

HTC, One M7 ve One M8 modelleri ile sektördeki yerini sağlamlaştırmış, önemli başarılara imza atmıştı. Her modelde standartları biraz daha yükselten firma, One M9 için de benzer bir yola gitme eğiliminde. Son ayların amiral gemilerinde gördüğümüz standartlaşmış özellikler, HTC One M9 modelinde de yer alacak. Eğer bir HTC akıllı telefonunuz varsa cihazınızın Android 5.0 güncelleştirmesini ne zaman alacağını öğrenmek için HTC Android 5.0 Güncelleme Takvimi başlıklı haberimize göz atabilirsiniz. Şimdi gelelim HTC One M9’ün teknik özelliklerine.

htc-one-m9-konsept-1

Öncelikle HTC One M9‘un MWC 2015’ye görücüye çıkacağını söyleyelim. Barselona’da düzenlenecek olan fuardan önce HTC One M9‘un resmi olarak duyurulması beklenmiyor. Dolayısıyla M9’un çıkış tarihi olarak en erken tarih 2015’in ilk çeyreği. Ancak sızıntılar elbet olacaktır. İşlemci tarafından Qualcomm Snapdragon 810‘un kullanılması ve 3GB sistem belleğinin cihazda yer alacağı bilgisi paylaşıldı. 128GB dahili depolama alanı desteği sunacak olan cihaz, 64-bit işlemcisiyle birlikte daha uzun bir pil ömrü sunacak. Kamerada ve pilde çok önemli iyileştirmeler bekleniyor.

Son olarak ekran konusunda da günümüz amiral gemisi cihazların ortak özelliği olan 2K çözünürlükte Quad HD ekran paneli olacağı neredeyse kesin. İlk olarak LG G3 modelinde gördüğümüz bu çözünürlük, akıllı telefon sektöründe oldukça çabuk bir şekilde kabul gördü. 5.2 inç boyutunda olacağı iddia edilen bu ekranın piksel yoğunluğu ise 550 ppi civarında olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.