Ana sayfa Akıllı Telefon HTC One Mini İngiltere’de Yasaklandı, Sıra HTC One’da!

HTC One Mini İngiltere’de Yasaklandı, Sıra HTC One’da!

PAYLAŞ

HTC’nin amiral gemisi modeli HTC One, bir süre önce çeşitlendirilmişti. HTC One ailesine katılan Mini ve Max modelleri dünya çapında satıştayken, İngiltere’den kötü haber geldi.

Nokia tarafından açılan patent davasında HTC One ve HTC One Mini modellerinin Nokia’nın patentlerini ihlal ettiği iddia edildi. HTC söz konusu patent ihlalini inkar etmedi ancak pantentin cihazın iç devre kartıyla ilgili olması sebebiyle önemli bir ihlal olarak görmedi. Söz konusu ihlalle ilgili verilen tek bilgi bazı mikroçiplein cihazın içerisinde kullanımıyla ilgili olması. HTC’nin itirazlarına rağmen mahkeme Nokia’yı haklı buldu.

Sonuç olarak HTC One Mini modeli 6 Aralık tarihinden itibaren İngiltere’de satışı yasak ürünler arasındaki yerini alacak. Nokia, aynı patent ihlalini HTC One modeli için de iddia etti. Ancak HTC’nin ürün çeşitliliğinin az olması ve mali durumunun pek iyi olmaması sebebiyle mahkeme HTC One ile ilgili davayı erteledi.

Uzun süren kötü gidişatın ardından HTC One Mini ve One Max modelleri ile mali açıdan biraz rahatlayan HTC’yi ilerleyen günlerde ne bekliyor merakla takipteyiz. HTC şimdiye kadar ihlale konu olan cihazlardan İngiltere’de şimdiye kadar 750 bin adet sattı ve bu cihazlardan yaklaşık olarak 360 milyon dolar gelir elde etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.