Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler HTC Vive 10 Dakikada 15 bin Adet Sattı !

HTC Vive 10 Dakikada 15 bin Adet Sattı !

PAYLAŞ

HTC’nin sanal gerçeklik dünyasına girmesi ile beraber, iddialı cihazı HTC Vive 10 Dakikada 15 bin adet Sattı ! Cihaza yoğun bir ilgi var !

MWC 2016 ile akıllı telefonlar dikkat çekiciydi. 5G tanıtımları, Akıllı telefon tanıtımları, yeni nesil teknolojilerin yer aldığı kongrede, en çok dikkat çekenler arasında HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive’da bulunuyordu. Cihaz hiç şüphesiz ki, yeni nesil VR deneyimi konusunda yılın cihazı diyebileceğimiz türden.

Sanal gerçekliğe farklı bir boyut getirecek bu cihaz, geçtiğimiz günlerde satışa sunulmuş ve kısa bir süreliğine ön sipariş almıştı. HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive, şirketin bu departmanından sorumlu olan Shen Ye, tarafından yapılan açıklamaya göre cihaz 10 dakika içerisinde tam 15 bin satış gerçekleşmiş ! Cihazın Avrupa fiyatının 800 dolar olduğunu hesaba katarsak, ilk etapta 12 Milyon dolar‘lık satışın gerçekleştiğini söyleyebiliriz. İlerleyen zamanlarda daha fazla satışın gerçekleşeceği de aşikar.

HTC’nin büyüme planları arasında gelişen teknolojiyi kullanıcılara sunmakta vardı ki, Htc Vive ile tam olarakta bu yapılıyor. Şirketin VR departmanından sorumlu yetkili, Shen Ye, bu haberi aşağıdaki şekilde twitter üzerinden paylaştı ;
HTC Vive 10 Dakikada 15 Bin Adet Sattı !Geleceğin teknolojisi olan VR yani sanal gerçeklik adına HTC’nin üretmiş olduğu HTC Vive hakkında daha fazla detaya ulaşmak isterseniz buradaki haberimize ulaşabilirsiniz.

HTC Vive’a Neden Bu Kadar Talep ve İlgi Var ?

Sanal gerçeklik konusunda bir çok firma açıklamalarda bulundu, yeni nesil cihazlarıyla göz doldurdu. Oculus ve Playstation VR, yeni nesil cihazlarıyla yakında piyasaya girecek. Peki ya, HTC Vive neden bu kadar çok sattı? HTC Vive 10 Dakikada 15 bin adet Sattı bunun sebebi ne ? Düşündünüz mü hiç. Sorunun cevabı aslında çok basit. İnsanlar artık yeni teknolojileri hayatlarında görmek istiyor. (Ben dahil) yeni nesil cihazlarla farklı deneyimler yaşamak istiyor. HTC bu konuda kendine fazlasıyla güven verdi. Özellikle MWC’de yaptığı açıklamalarda, Oculus’daki tüm oyunların vs. sorunsuz çalışacağı, bunun yanında da cihaza özel uygulamaların yer alacağını belirtti.

Böylelikle bir anlamda da hedef kitlesini yükseltmiş oldu. HTC Vive’in 10 Dakikada 15 Bin Satış Gerçekleştirmesinin ana sebebi de bu. Cihazın ilerleyen zamanlarda daha fazla popüler olacağını ve daha yüksek satış rakamlarına ulaşacağını tahmin etmemek hiç zor değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.