Ana sayfa Akıllı Telefon HTC’nin Selfie Kameralı Telefonları

HTC’nin Selfie Kameralı Telefonları

PAYLAŞ

Selfie çılgınlığıı hala devam ediyor. Daha kaliteli özçekim fotoğraflar için HTC’nin modellerine göz atmak isteyebilirsiniz. HTC’nin selfie yani özçekim kameralı telefonları kendi alanında bir ilk. Genel olarak günümüze kadar akıllı cihazların ki bu kategoriye tabletlerde dahil ön kameraları 1.3 ya da 2 MP olarak geliyordu. HTC bu konuda bir devrim yaptı ve dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Çift flaş desteğiyle ve 13 MP yüksek çözünürlüğe sahip ön kameralı ilk akıllı telefonlarını piyasaya sürdü.

Evet bu doğru! Sanırım artık arka kameralar akıllı cihaz üreticileri tarafından daha düşük tutulacak. Dünya tersine dönüyor sanırım.

Cihazlarımızdan biraz bahsedecek olursak, Desire Eye modeli çift flaşlı 13 MP ön kamerası ile geliyor.

Peki neden Desire Eye? Çünkü Eye kelimesinin HTC markası için artık özel bir yeri var. HTC markasının geliştiricileri artık yeni cihazlarında “EYE experience software” yani benim çevirim ile “GÖZ deneyimi yazılımı” diye bir uygulama kullanıyor. Ve biraz araştırmama göre bu yazılım akıllı cihazlardaki fotoğraf deneyimini bu veya önümüzdeki sene farklı bir boyuta taşıyacak.

htc-selfie-kamerali-telefon-4

“EYE experience software” yani benim çevirim ile “GÖZ deneyimi yazılımı” cihazınızda fotoğraf çekimi esnasında özellikle özçekimi yaparken bir çok otomatik optimizasyon yapıyor. Hatta neredeyse 2 katı bir performans sergiliyor çekilen fotoğraf kalitesinde.

HTC Desire E8 ise 5MP gibi bir ön kamera ile geliyor. Buna fazla değinmeyeceğim çünkü benim için ha E8 ha Desire 816. Neden E8 ile karşılaştırdın o zaman diyebilirsiniz? Fotoğraflardaki cihazların kameralarına bakın anlarsınız.

HTC Desire EYE Modeli Özellikleri

htc-selfie-kamerali-telefon-3Tasarım: HTC Desire Eye gereçkten iyi bir tasarım ile karşılıyor sizi. Kendine has özel renkleri ile oldukça göz dolduruyor. Renk seçimleri gerçekten harikulade.

Kamera: Çift flaşlı 13MP ön kamera ve yine 13MP arka kameraya sahip. Bir çok akıllı cihaz artık 16 MP ile standart geliyor. Ama sizin için özçekim önemliyse bu detayı atlamayın.

Ekran: 5.2″ full HD ekran (424 ppi)

Batarya: 2400 mAh

 

htc-selfie-kamerali-telefon-2

HTC One E8 Modeli Özellikleri

Tasarım: Genel olarak kendi görüşümce oval tasarımı ile ele avuca daha iyi geliyor ancak önden görünüşü M7’den farksız.

Kamera: 5MP ön ve 13MP arka kameraya sahip. Bu iyi sayılabilir çünkü genel olarak neredeyse her cihazda bu özellikler mevcut. Ancak Desire Eye ile kıyaslanamaz.

Ekran: 5.0 inch full HD ekran (441 ppi)

Batarya: 2600 mAh bataryası ile Desire Eye modelinden daha yüksek batarya ömrü sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.