Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei Cihaz Satışlarıyla Apple’ı Geçmek istiyor!

Huawei Cihaz Satışlarıyla Apple’ı Geçmek istiyor!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıllarda 100 milyon akıllı telefon satmayı başaran Huawei Cihaz Satışlarıyla Apple’ı Geçmek istiyor! Huawei’nin 2016 yılı hedefi belli oldu. 

Dünyanın önde gelen akıllı telefon telekomünikasyon ekipmanları üreticilerinden Huawei, 2016 yılında da yükselişini sürdürme yolunda. Geçen yıl 100 milyon akıllı telefon satarak çalışmaları ile başarılarını sürdüren Huawei’nin 2016’daki hedefi DigiTimes tarafından yayınlanan raporda ortaya koydu. Uygun fiyatları ve doğru çözümleri telefonlarını Uzak Doğu’da kapış kapış satan Huawei, Google işbirliğinde geliştirdiği Nexus 6P ve amiral gemisi modelleri eşliğinde batıdaki varlığını ise her zamankinden güçlü hale getirdi.

Huawei Cihaz Satışlarıyla Apple’ı Geçmek istiyor!

Son olarak Leica imzalı çift arka kamera modülüne sahip Huawei P9 ve P9 Plus modellerini tüketicilerin karşısına çıkaran akıllı telefon üreticisi, rapora göre 2016 yılında 140 milyon akıllı telefon satışı yapmayı hedefliyor. Çinli şirketin söz konusu rakama ulaşması pek de güç görünmüyor.

Yeni yıla Mate 8 ile giriş yapan şirket, telefon henüz global pazarda yaygın şekilde satışa sunulmamasına rağmen kayda değer bir satış başarısı elde etti. Telefona özellikle Çin ve Güney Asya ülkelerinde inanılmaz bir rağbet var. Bu rağbet hem insanlara yarıyor, hemde uygun fiyatlılığı artırıyor. Çinli üretici aylık 1 milyon Mate 8 satışı hedefliyor. Huawei diğer taraftan Amerika’da gerçekleştireceği satış rakamlarına da güveniyor. Honor 5X ve Mate 8 modelleri ile Amerika’ya giriş yapacak şirket operatörler ile yapacağı anlaşmalar neticesinde kayda satış rakamlarına ulaşmayı amaçlıyor.

Huawei Cihaz Satışlarıyla Apple'ı Geçmek istiyor!

Ülkemizde de sağlam bir yer edinen Huawei cephesinden özellikle son dönemde P8 Lite satışlarında patlama yaşanıyor diyebiliriz. Mobil dünyasında liderlikte yer edinen Huawei, önümüzdeki 2-3 yıllı süre zarfında Apple’ı geçmek istiyor. Bunun ardından 5 yıl sonra ise Samsung’u geçmeyi planlıyor. Teknoloji’de çözümü bulan kazanır..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.