Ana sayfa Rehber Huawei Mate 7 Ekran Görüntüsü Çekme

Huawei Mate 7 Ekran Görüntüsü Çekme

PAYLAŞ

Phablet kategorisindeki Huawei Mate 7’de ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunun cevabı haberimizde. Huawei Mate 7 ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama detayları için yazımızı okumaya devam edin. Ülkemizde de satışa çıkan Huawei Mate 7’nin dev ekranını kaydetmek için yapmanız gerekenler oldukça basit.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde satışa çıkan Huawei Mate 7‘nin kaç para olduğuna Huawei Mate 7’nin Türkiye Fiyatı Belli Oldu! başlıklı yazımızda yer vermiştik. Daha sonra Huawei Mate 7 modelini satın almak isteyen okuyucularımız için kendi yorumlarımızı da katarak Huawei Mate 7 Alınır mı? başlıklı yazımızı hazırlamıştık.

Şimdi ise 1699 TL‘ye satılan Huawei Mate 7’de nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlatacağız. Aslında oldukça kolay. Böylesine büyük ekranlı bir akıllı telefon aldıysanız muhtemelen cihazın ekran boyutu sizin için önemli bir özelliktir. Bu dev ekranı resim dosyası olarak Galeri’nizde saklamak için ekran görüntüsü almayı bilmeniz gerek.

Huawei Mate 7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Huawei-mate-7de-nasil-ekran-goruntusu-ekilir

Yapmanız gereken işlem oldukça basit, yandaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzerine Ses kısma ve Güç (Power) tuşlarına aynı anda yaklaşık 1-2 saniye basılı tutmanız gerekiyor. Ardından ekran bir efekt göreceksiniz.

Bu efekti gördüğünüz zaman ekran görüntünüz Galeri’ye kaydedilmiş demektir.

Huawei Mate 7 ekran görüntüsü kaydetme işlemi sonrasında Galeri’nizin içerisinde .PNG uzantılı olarak ekran görüntüsünü tam çözünürlükte bulabilirsiniz.

Yine de hatırlatmakta fayda var, bazı zamanlarda sorun yaşayabilirsiniz. Daha rahat ekran görüntüsü çekebilmek için ses kısma tuşuna basılı tutmadan önce güç tuşuna yavaşça basmaya çalışın, birkaç kez deneyin. Bu işlemi hızlı bir şekilde yapmak, öncesinde biraz pratik yapmayı gerektiriyor.

Tabii bu işlemi yapmanızı sağlayacak çeşitli uygulamaları bulmanız mümkün ancak o tarz uygulamalar genellikle ekranda sürekli hazır bir tuş bulundurarak yer kaplıyor. Dolayısıyla ekran görüntüsü kaydetme işlemini bu şekilde yapmak, bulabileceğiniz en pratik yok.

Unutmamanız gereken şeyleri, her aradığınızda bulamayacağınız bilgileri ekran görüntüsü çekerek kalıcı hale getirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.