Ana sayfa Rehber Huawei Mate 7 Firmware Güncelleme Modu

Huawei Mate 7 Firmware Güncelleme Modu

PAYLAŞ

Huawei Mate 7 güncelleme modunu anlatacağız. Şimdi Huawei Mate 7 nasıl güncellenir? Huawei Mate 7 Firmware güncelleme moduna nasıl girilir? Huawei Mate 7 güncellemeleri hakkında detayları paylaşacağız.

Daha önce Mate 7’de nasıl ekran görüntüsü çekileceğinden ve Mate 7’i fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğinizi anlatmıştık. Bu cihaz hakkında işinizi kolaylaştıracak yazılara devam edeceğiz.

Huawei Mate 7’yi firmware güncelleme moduna almak için bazı basit adımları gerçekleştirmek gerekiyor. Güncelleme moduna giriş için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

huawei-mate-7-sd-kart-firmware-guncelleme

Huawei Mate 7 Güncelleme Moduna Nasıl Girilir?

1- Önce telefonunuzu şarj edin. Tüm verilerinizi yedekleyin çünkü bu işlem sonunda firmware güncellenecek ve telefonunuzdaki her şey fabrika ayarlarına geri dönecektir.

2- İkinci işlem olarak da son resmi Huawei firmware güncellemesini resmi sitesinden indirin. Güncellemeleri buradan indirebilirsiniz.

3- Ardından dosyayı bilgisayarınızda açın ve içindeki dload klasörünü update.app dosyasıyla birlikte SD kartınızın içindeki root kısmına kopyalayın.

4- Şimdi Huawei Mate 7’yi kapatın. Micro SD kartınızı takın ve ses açma ile ses kısma tuşlarına aynı anda basın, ardından güç tuşuna basın. Ses açma ve kısma tuşlarına üç saniyeden fazla basılmalıdır. Bu işlemlerden sonra telefon yazılım güncelleme moduna girecektir.

Alternatif olarak, telefonunuzun firmware’ini menünden güncellemek isterseniz Ayarlar > Hafıza > Yazılım Güncelleme > SD kart güncellemesi > Onayla > Güncelle yolunu da izleyebilirsiniz.

10 YORUMLAR

 1. Bende avea yazılımı yüklü anlattığınız şekilde yaptım olmadı. Bootloader kilidini açtım. Telefonu rootladım, tekrar genel yazılımı yüklemeye kalktım gene olmadı. Telefon rootlu bilgisayardan telefonu cwm moduna alıyorum genel yazılımı yükle diyorum (14 saat bekledim) gene olmadı. Bir yerde avea yazılımı koruması olduğunu düşünüyorum, ben bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz, avea yazılımından kurtulmak istiyorum. Teşekkür ederim.

 2. bende de aynı cihaz avea rom yüklü şimdi verdiğiniz linkteki dosyayı indiriyorum
  deneyeceğim bakalım olacak mı ?

 3. bende de avea yazılım var anlatılanları yaptım olmadı. arkadaşa katılıyorum avea yazılım korumalı gibi. Umarım güncelleme çıktığı zaman avea yazılım sorun çıkarmaz. Yada bu işin çözümünü bilen bi arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun

 4. Bende de Huawei Mate 7 var..Ayrıca telf.um yurtdışı.Gününü geçirdim kayıt ettiremedim.Başka pasaport bulamadım.Telf.aramaya kapalı.Tlefoncular yapamıyor.yazılım güncellemesini geri alırsam bir süreliğine açılacağını düşünüyorum ama, güncelleme yi nasıl sileceğimı telf.u orijinal haline nasıl dondurecegimi bilmiyorum.Fabrika ayarlarına dönüştürülünce güncellemeler de siliniyor mu?
  Lütfen yardım.Teşekkürler.

 5. İyi de bu cihaz diğer cihazlar gibi neden otomatik güncelleme yapmiyor.. Ayarlaradan falan normal güncelleme yoluyla gunceelemiyor aveadan aldım bende guncelme sitesinde var ama tlfden kontrol ettiğimde güncelleme yok diyo ne sacma:?

 6. bu dosyayı indirip güncellerken baya uzun sürüyormu arkadaşlar 2 saattir bekliyorum daha cok az bişi kaldı dolmadı yükleme cubugu eğer telefonu kapatırsanız sistem çökecektir yazıyor birde

 7. kardeş bendede aynı yuzde 5 kaldı iki saattir sende açıldımı sonra nasıl çözdün acaba

 8. Merhaba arkadaşlar benim telefonum da huawei mt7 idi . Avea dan almıştım androidde uygulama yükleyemiyordum . yedeğimi aldıktan sonra telefonumu bilgisayara bağlayıp sd kartı fat 32 ile biçimlendirdim . Huawei Mate 7 Android 6.0 Güncelleme | 2017-02-06 | 1.10 GB
  Huawei Mate 7 Avea ve standart ROM güncelleme dosyalarını içermektedir. Mate 7 Gold modelini desteklemez. RAR dosyası içerisindeki kullanma klavuzunu okumadan işleme başlamayınız.
  indirip kurdum. şu anda süper çalışıyor. faceden ekleyin yardımcı olayım

  http://consumer.huawei.com/tr/support/phones/mate7/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.