Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei Mate 9 özellikleri ve fiyatı

Huawei Mate 9 özellikleri ve fiyatı

PAYLAŞ
Huawei Mate 9 özellikleri ve fiyatı

Uzun zamandır çıkması Merakla beklenen Huawei Mate 9’a dair bir çok özellik şimdiden ortaya çıktı. İşte Huawei Mate 9 özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar.

Çin’in en büyük üreticilerinden olan Huawei, yeni donanım canavarı akıllı telefon modeli ile piyasada yerini alacak. Bu zamana kadar özellikleriyle dikkat çeken cihazlarla karşımıza çıkan Huawei, yeni çıkaracağı cihaz ile sektördeki bir çok akıllı telefonu sekteye uğratabilir! Huawei Mate 9 hakkında bu zamana kadar bir çok iddia ortaya atılmıştı.

Bu iddialardan bazıları cihazın donanım konusunda oldukça güçlü olduğu yönündeydi. Söylenen oldu, Huawei Mate 9 hakkında cihaz tanıtılmadan önce ortaya atılan iddialar sonrasında elde edilen bilgilere göre teknik özellikler de artık kesinleşti diyebiliriz.

Huawei Mate 9 özellikleri ve fiyatı

3 kasım’de tanıtılması planlanan Huawei Mate 9 toplamda 3 farklı donanım seçeneği ile satışa çıkacak. Huawei Mate 9 özellikle de fiyat-performans ürünü arayanlar için ideal seçenekleriyle dikkat çekiyor. Düşük bütçeliler için ve bütçesi yüksek olanlar için farklı seçenekleri karşımıza çıkan model hakkında merak edilen soruları cevaplayalım.

Huawei Mate 9 Özellikleri

Huawei Mate 9 aslında üst segmentte yer alacak bir cihaz. Ancak 3 farklı donanım seçeneğinin olması da oldukça dikkat çekiyor. 4 GB Ram ve 64 GB Dahili depolama alanına sahip olacak Huawei Mate 9, Note 7 ile aynı segmentte diyebiliriz. 4 GB Ram ve 128 GB dahili depolama alanına sahip seçenek dışında, 6 GB Ram ve 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle dikkat çekecek.

Huawei Mate 9 Özellikleri

Cihazın farklı donanım seçeneklerinin dışında 2K çözünürlüklü 5.9 inç ekran boyutu ve ince çerçeveli farklı tasarıma sahip olacak. Mali-G71 grafik işlemcisiyle de dikkat çekecek. Akıllı telefonda oyun oynamayı sevenlerin yüzünü güldürecek olan model, 8 çekirdekli grafik işlemcisi ile oyunları donmadan, stabil bir şekilde çalıştırabilecek.

Ayrıca Kirin 960 işlemciye sahip olması beklenen Huawei Mate 9, işlemci tarafında da üst segmentteki cihazlarla yarışabilecek düzeyde diyebiliriz. Huawei Mate 9 ayrıca P9’da olduğu gibi çift kamera ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Huawei Mate 9 fiyatı

Son zamanlar da Apple, LG gibi firmaların da çift kameraya önem vermesi ile beraber Huawei’de çift kameralı cihaz sayısını arttırmış olacak. Çift kameraya sahip olacak Huawei Mate 9’un Ana kamerası 20 Megapiksel, ikinci kamera’da 12 Megapiksel çözünürlüğünde olabilir.

Huawei Mate 9 fiyatı

Cihaz 3 Kasım’da tanıtılacak. Tanıtım sonrasında fiyatı hakkında bir çok soru da cevaplanmış olacak. Ancak fiyat konusunda kulüslerde bir çok dedikodu var. Huawei’ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre cihaz 3.200 TL’den düşük bir fiyat etiketiyle akıllı telefon piyasasında yer alacak. Ancak tanıtım yapıldıktan sonra fiyat konusunda da kesin bilgiler vermemiz mümkün olacak.

Huawei’nin merakla beklenen cihazı akıllı telefon piyasasına bomba gibi düşecek diyebiliriz. Huawei Mate 9 tanıtıldıktan sonra bakalım kullanıcı yorumları nasıl olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.