Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei’nin P9 ile Çekildi Dediği Fotoğraf DSLR ile Çekilmiş!

Huawei’nin P9 ile Çekildi Dediği Fotoğraf DSLR ile Çekilmiş!

PAYLAŞ
Huawei'nin P9 ile Çekildi Dediği Fotoğraf DSLR ile Çekilmiş!

İddialı Akıllı telefon modellerinden olan P9’un reklamları şu sıralar daha da arttı. Reklamlar da Huawei’nin P9 ile Çekildi Dediği Fotoğraf DSLR ile Çekilmiş!

Biliyorsunuz ki özellikle de bu yıl akıllı telefon firmaları arasında oldukça büyük bir rekabet ortamı dönüyor. 2016 yılına girmemiz ile beraber firmalar yeni amiral gemilerini piyasada satışa sunuyor ve rakipleri ile aralarındaki rekabet ortamını da arttırıyor.

Bu rekabet ortamındaki firmalardan bir tanesi de geçtiğimiz ay P9 modelini duyuran Huawei oldu. Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei P9’un çıkması ile beraber yeni cihazın reklamları da oldukça arttı. Huawei P9’un en dikkat çeken özelliklerinden birisi hiç şüphesiz ki Leica iş birliği ile geliştirilen çift kamera donanımı.

Huawei’nin P9 ile Çekildi Dediği Fotoğraf DSLR ile Çekilmiş!

Şirket, çift kameraya sahip p9 model akıllı telefonu tanıtırken de bu konuda oldukça fazla durdu. Ancak geçtiğimiz günler de Huawei P9 ile çekildiği iddia edilen bir fotoğraf Google+ sayfasında paylaşılmıştı. Huawei’nin resmi Google Plus sayfasında paylaşılan görselin detayları gösterdi ki fotoğraf aslında çift kameralı P9 ile değil de Canon EOS 5D Mark III ile EF70-200mm f/2.9L IS II USM lens kullanılarak çekilmiş. Sosyal medya ve Huawei kullanıcılarının söylemlerine göre Huawei bir nevi kullanıcıları kandırmış.

Huawei’nin P9 ile Çekildi Dediği Fotoğraf DSLR ile Çekilmiş! Tabii durum böyle olunca da firma bir hayli tepki aldı. Bu durum sonrasında bu durumun ortaya çıkması elbette ki sosyal medyada geniş bir yankı uyandırdı. Ve daha sonrasında tepki toplayan Huawei resmi bir açıklama yayınlamak zorunda kaldı.

huawei

“Son zamanlar da sosyal medya kanallarımızda paylaştığımız bir fotoğrafın Huawei P9 ile çekilmediği söylenmektedir. Çekilen fotoğraf, görüntünün daha net görülebilmesi amacıyla profesyonel bir fotoğraf makinesi kullanılarak çekilmiştir. Sizleri yanıltmak gibi bir niyetimiz yoktu. Tepkilerin artması sonrasında sizlerden özür dileyerek fotoğrafı kaldırdık.” şeklinde açıklama yapan şirket, sosyal medya kanallarından bu görseli kaldırarak takipçilerinden özür diledi. Firmaların bu tarz hatalara düşmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor bunun yanı sıra sosyal medyanın gücü! diyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.