Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretecek!

Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretecek!

PAYLAŞ

Sanal gerçeklik konusunda bir çok firma adım atarken, bir hamle de Huawei’den geldi. Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretecek! İşte Huawei VR detayları.

Akıllı telefonları kullanarak sanal gerçekliğe farklı boyut kazandıran Sanal Gerçeklik gözlüklerine bir yenisi daha ekleniyor! Huawei VR Resmen duyuruldu! Huawei’yi bu zamana kadar ürettiği ucuz fiyatlı, üstün özellikli Akıllı telefonlar ile zaten tanıyoruz. Geçtiğimiz günler de şirketin 150 milyon akıllı telefon satış hedefi olduğunu şuradaki haberimiz de sizlere paylaşmıştık. Bugün Huawei tarafından Huawei Sanal Gerçeklik gözlüklerinin geleceği duyuruldu. Dünya da son 2 yıldır sıkça karşımıza çıkan Sanal Gerçeklik gözlükleri, önce Oculus’un başlattığı akım sonrasında, HTC Vive, Samsung Gear VR ve LG 360 VR olmak üzere farklı markalarla karşımıza çıkmıştı.

Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretecek!

Akıllı telefon firmalarının sanal gerçeklik gözlüğü üreterek karşımıza çıkması sonrasında Sanal gerçekliğin önemini anlayan Huawei, Samsung, LG ve HTC’ye rakip oluyor! Oculus Rift ve HTC Vive Pre, kendi ekranlarına sahip olduğu ve bilgisayarla bağlantısı olduğundan dolayı şu anda her kesime hitap etmiyor. Firmalardan gelen, Google’ın başlattığı CardBoard sonrasında firmalardan gelen Akıllı Telefon bağlantılı sanal gerçeklik gözlükleri, hem ucuz olması, hem de portatif olması açısından bir çok kesime hitap edebiliyor.

Huawei’nin üreteceği gözlükte bu şekilde olacak. Yani Huawei VR Satın aldıktan sonra Akıllı telefonu girişe ekleyerek, gözlükle sanal gerçeklik tadını çıkarabileceksiniz. Huawei VR için henüz fazla bilgi yok. Ancak bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre, USB-Type C bağlantılı bu gözlük, aynı zamanda 639 ppi ekran değeriyle de karşımıza çıkacak. Ayrıca başlangıç olarak Çin’de satışa sunulacak olan bu gözlük, daha sonrasında diğer ülkeler de satışa sunulacak

Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü 2

Huawei’nin geliştiği konusunda kimsenin şüphesi yok. 2015 yılında açıklanan rakamlara göre 100 milyondan fazla Akıllı telefon satışına sahip firma, hedefini daha da yükselttiğini açıklamıştı. Şimdiler de ise bu şekilde sanal gerçeklik gözlüğü üretilmesi, firmayı daha da yükseltir diye düşünüyorum. Çünkü sanal gerçeklik özellikle son 2 yılda gerçekten büyük bir ilerleme kaydetti ve artık insanların ilgisi bu yöne doğru kaymış durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.