Ana sayfa Sektörden Huawei Satış Rakamlarını ve Gelirini Açıkladı

Huawei Satış Rakamlarını ve Gelirini Açıkladı

PAYLAŞ

Çinli üreticilerin yükselişe geçtiği şu günlerde Huawei de satış rakamlarını açıkladı. Huawei 2014 yılında kaç sattı? Huawei’nin kullanım oranları ve pazar payının detayları haberimizde. Xiami, Lenovo gibi büyük rakiplerini geride bırakan Çin menşeli akıllı telefon üreticisi Huawei, Samsung ve Apple’ın ardından üçüncü sıraya yerleşti gibi gözüküyor. 2014 yılının finansal raporunu yayınlayan firma, ciddi bir yükselişte.

Geçtiğimiz yıl yüzde 30 oranında büyüyen firma, bir rekor kırarak 12.2 milyar dolar gelir elde etti. Üstelik daha önce 10 milyar doları hiç geçememişlerdi. Toplamda 138 milyon cihaz satan Huawei, hem normal telefon, hem de akıllı telefon üreiyor. 2013 yılına göre yüzde 45 büyüyen Huawei, satışlarının 75 milyonluk kısmını akıllı telefon olarak gerçekleştirdi.

huawei-yukseliyor

Portfolyosuna Huawei Ascend P7’yi soktuktan sonra iyice popüler hâle gelen marka, sadece bu modelden 4 milyon adet satmayı başardı. Çinli dev üreticinin bu yıl da büyümeye devam ederek pazardaki pastadan büyük bir dilim kapması bekleniyor. Üstelik MWC etkinliğinde yeni duyurularla da karşımıza çıkabilirler.

Huawei’nin yeni bombası ise Huawei Mate 7 modeli. Hakkında detaylı paylaşımlarına yer verdiğimiz Huawei Mate 7 modeli, geçtiğimiz haftadan itibaren Türkiye’de satışa çıktı. Malzeme kalitesi ve ürün çeşitliliği olarak son derece rekabetçi hale gelen Huawei, 2015’in yıldızı olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.