Ana sayfa Dünyadan Elon Musk’ın Çılgın Projesi Hyperloop One Tanıtıldı!

Elon Musk’ın Çılgın Projesi Hyperloop One Tanıtıldı!

PAYLAŞ
Hyperloop One Tanıtıldı

Mars projesi sonrasında Elon Musk’ın Çılgın Projesi Hyperloop One Tanıtıldı! Ulaşıma farklı bir boyut kazandıracak sistem ve detayları haberimizde.

Elon Musk’ın uzay ve Mars ile ilgili çılgın projelerini biliyoruz. Bu zamana kadar farklı projelerle karşımıza çıkan Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk geçtiğimiz aylar da çılgın projesi Hyperloop One isimli projeyi duyurmuştu. Bu proje ile beraber,i ulaşım sektöründe de durumlar değişecekti. Las Vegas’ta ilk denemeleri yapılan ve olumlu sonuçlar alınan Hyperloop One, farklı bir ulaşım teknolojisi.

Özellikle de şehirler arası yolculuğu kısaltmak adına önemli rol oynayacak proje, kritik durumlar için oldukça işe yarayabilir. Üllke içerisinde yer alan en uzak mesafeleri bile en kısa zaman içerisinde gerçekleştirecek proje, kısmen tanıtıldı.

Elon Musk’ın Çılgın Projesi Hyperloop One Tanıtıldı!

Yolcu Kargosu olarak tanımlanan ulaşım sistemi geleceğin teknolojisi ile birleştiğinde ulaşım farklı bir boyut daha kazanmış olacak. Hyperloop One için alınan kararlara baktığımız zaman şu an için Dubai ve Abu Dabi arasında kullanılması planlanıyor. İki mesafe arası 2 saat sürüyorken çılgın proje ile bu süre sadece 12 Dakikaya indirgenmiş olacak. Bu gerçekten de muhteşem bir zaman farkı.

Bu zamana kadar taşımacılık sektöründe farklı teknolojileri gördük. Özellikle de kargo taşımacılığı büyük bir sıçrayış ile oldukça büyük bir yol aldı. Kısa zaman içerisinde kargo taşımacılığında yaşanan bu olay, insanların ulaşımını da kolaylaştırmak adına fikirler ortaya çıkardı. Aslında Elon Musk’ın çılgın projesi de bu doğrultu da yola çıktı diyebiliriz.

Çılgın projenin, 5-10 sene içerisinde Amerika, Dubai gibi bölgelerde daha etkin kullanılacağını söylemek mümkün. Çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.