Ana sayfa Soru - Cevap İdeal Telefon Sıcaklığı Hangi Değerler Arasındadır?

İdeal Telefon Sıcaklığı Hangi Değerler Arasındadır?

PAYLAŞ

Hepimizin ortak derdi olan telefonların aşırı ısınma probleminin aslında bir problem olmadığını biliyor muydunuz? Aslında bir 3G açıp internette video izlerken telefonumuzun çipset etrafındaki sıcaklık 70 dereceye kadar ulaşabiliyor. Fakat bunun bir problem arz etmediğini hemen belirtelim. Peki ideal sıcaklık nedir? Ve ideal olmayan yani tehlikeli aralık hangi aralıktır hemen bakalım.

Öncelikle normal bir güç tasarrufu modunda cihazımız 50 derece civarında bir sıcaklığa sahiptir. Hatta uzun süre beklettikten sonra bakarsanız 40 derece olduğunu dahi göreceksiniz. Fakat 3G açıp internette dolaşmaya başladığınız zamanlar 60 derece civarlarında olur ve bu gayet normaldir aynı zamanda ideal sıcaklıktır.

Oyun oynadığımızda ise en fazla 75 dereceye kadar toleransımız bulunmalı. Oyun oynarken 3G ya da Wi-Fi’ı açık bırakmamaya özen göstermelisiniz. Nedeni ise bu tarz bağlantılar açık iken yüksek performanslı oyun oynarsanız 80 dereceyi aşma ihtimali. Riskli bölgeye girmiş oluyorsunuz. Eğer akıllı telefonunuz 90 santigrat dereceyi aşarsa telefonunuz kalıcı hasar görebilir. Bu yüzden ideal olan 50-60 santigrat derecede tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu konu hakkında bir sorunuz mu var? Topluluk sayfamızda sorularınızı paylaşabilir, başka kullanıcıların sorularına cevap verebilirsiniz.

Eğer telefonunuzun sıcaklığını merak ediyorsanız CPU-Z programını indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.