Ana sayfa Uygulama IKEA Sanal Gerçeklik Deneyimi ile Alışverişte Yeni Dönem!

IKEA Sanal Gerçeklik Deneyimi ile Alışverişte Yeni Dönem!

PAYLAŞ

Bu zamana kadar farklı tarzda reklamları ile gördüğümüz şirket VR uygulamasını yayınladı. IKEA Sanal Gerçeklik Deneyimi ile Alışverişte Yeni Dönem Başlatıyor!

Sanal gerçeklik deneyimi her geçen gün daha da farklı bir boyuta sahip oluyorken, sanal gerçeklik cihazları için yeni yeni uygulamalar da karşımıza çıkıyor. Son olarak bu konuda bir süredir çalışmalar yürüten IKEA, sanal gerçekliği kullanarak alışveriş deneyimi gerçekleştirdi. VRVirtual Reality yani Türkçe olarak, Sanal gerçeklik, özellikle de son 5 yılda fazlasıyla gelişti ve her geçen gün farklı bir haberle karşımıza çıkıyor. Son olarak HTC’nn HTC Vive’i geliştirmesi, sanal gerçeklikte yeni bir dönem başlatmıştı. Steam ile HTC iş birliği içerisinde olarak, Steam VR’da uygulamalar ve oyunlar yayınlanmaya başlandı.

Sanal gerçeklik cihazlarının yanı sıra, uygulamalarının da popüler olduğu bu dönem, farklı deneyimlerin sunulduğu oyun ve uygulamalar geliştirilmeye başlandı. Geleceğin teknolojisi olarak bilinen sanal gerçeklik sistemleri konusunda IKEA bir süredir çalışmalar yapıyordu

IKEA 2

IKEA Sanal Gerçeklik Deneyimi ile Alışverişte Yeni Dönem

Ancak bu çalışmalarını gizliden yürüten şirket, şimdiler de bir ilki gerçekleştirdi ve IKEA VR Experience isimli bir uygulama ile Steam VR uygulamaları arasında yerini aldı. Uygulamanın sunduğu deneyim oldukça farklı.  Şu anda HTC Vive ile tam uyumlu bir şekilde çalışan IKEA Sanal gerçeklik uygulamasında, satın almak ve görüp beğenmeniz adına farklı farklı yerlerde bulunabiliyorsunuz.

Örneğin IKEA’nın en sevilen mutfak ürünlerinin olduğu bir mutfakta gezerek, burada beğendiğiniz ürünlere tıklayarak, kolay bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle de internetten alışveriş yapanlar arasında “Bakmadan, görmeden almam” şeklinde düşünenler için tasarlanan bu uygulama da aynı zamanda gördüklerinizin rengini vs. de ayarlamak mümkün.

IKEA Sonrasında firmaların bu tarzda uygulamaları ile karşımıza çıkacak olması, alışverişte yeni dönem başlatabilir. Alışveriş sitelerinin tümünde VR uygulaması olduğunu düşünsenize. Ya da tüm satış yapan firmaların bu şekilde uygulamalarla karşımıza çıktığını. Bir araba satın almadan önce sanal gerçeklik ile onu herşeyiyle inceleme fırsatı bulabilir hatta satın almak istediğiniz giysileri kolay bir şekilde yakından görebilirsiniz.

IKEA’nın Steam’de yer alan sanal gerçeklik uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.