Ana sayfa İnternet İlk Windows Sürümünü Tarayıcınızda Kullanın !

İlk Windows Sürümünü Tarayıcınızda Kullanın !

PAYLAŞ
İlk Windows Sürümünü Tarayıcınızda Kullanın

Nostalji ve geçmişte zaman yolculuğu yapmak isteyenler için bir müjdemiz var İlk Windows Sürümünü Tarayıcınızda Kullanın

Her ne kadar günlük yaşantımızda oldukça aktif ve basit bir şekilde kullansak da, birçok sorunu olduğu için yakınsak da bir Windows 8, bir Windows 10 çok kolay yetişmiyor dostlarım. Bazı özelliklerinden şikayet ettiğimiz, bazen çıldırtan hatalarla karşımıza çıkan Microsoft’un windows işletim sistemi, bu günlere gelene kadar birçok zorluktan geçti. Karşılaşılan hataları çözebilecek mühendisler canla başla çalışıp, şu anki günümüzdeki işletim sistemleri ortaya çıktı.

İşletim sistemleri arasında geçmişe yolculuk yapmak şu anda çok zor. Özellikle Windows’un ilk sürümünü kurmak gerçekten de oldukça zor. Nostalji yapmak isteyen ancak bu zorluklardan dolayı pes edenler için web tabanlı bir uygulama geliştirilmiş. Bir internet sitesi üzerinden şu anda kullandığımız işletim sistemlerinin babası Windows 1.0’a ulaşabiliyoruz. Hatta kullanabiliyoruz da! Copy.sh sitesi üzerinden kullanabildiğimiz Windows 1.0 da ki hataları zorlukları hatta ne kadar basit olduğunu da görebiliyoruz. Ancak tabii ki o dönemlere göre bu işletim sistemleri dönemin en iyisi konumundaydı.

İlk Windows Sürümünü Tarayıcınızda Kullanın

Şimdi hemen Windows 1.0′ı nasıl kullanabileceğimizden bahsedelim. Nostalji yapmak için aslında çok bir şey yapmaya gerek yok. Yapmamız gereken işlem çok basit. Buradaki link üzerinden copy.sh sitesine giriş yaparak, Windows’un ilk sürümüne ulaşabiliyoruz. Siteye giriş yaptıktan sonra en üstten windows’un ilk sürümünü seçmek kısa bir indirme yapmak yetiyor. Böylelikle tarayıcımız üzerinden nostalji yapmış oluyoruz. Ayrıca Linux ve diğer işletim sistemlerinin ilk sürümlerine de bu internet sitesi üzerinden ulaşabiliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.