Ana sayfa Apple iMessage Android Cihazlara Geldi!

iMessage Android Cihazlara Geldi!

PAYLAŞ

Apple şirketinin iOS işletim sistemli cihazlar arasında mesajlaşma hizmetini sağlayan iMessage Android Cihazlara Geldi! Detaylar haberimizde.

iOS 5 güncellemesi ile iMessage hizmetini sunan Apple, kullanıcılarından olumlu yorumlar almıştı. Öncelikle iPhone, iPad ve iPod touch arasında mesajlaşmanın sağlandığı iMessage daha sonra OS X ile masaüstü dünyasına da taşınmıştı.

iMessage, fotoğrafların çözünürlüğünü düşürmeden orjinal haliyle göndermesi ile büyük beğeni topladı ve kullanıcıların vazgeçilmezi oldu. Bu özelliğe sahip iMessage maalesef Android dünyasında yer almıyor.  Apple şirketinin ise iMessage’ı Android dünyasına taşımak gibi bir amacı şimdilik yok.Apple şirketinin böyle bir amacı olmamasını fırsat bilen bboyairwreck elini çabuk tuttu ve Android cihazlar için iMessage uygulamasını yayınladı.

iMessage Android Cihazlara Geldi!

GitHub üzerinden sunulan PieMessage isimli uygulama üzerinden Android’de iMessage‘ı kullanmak mümkün hale geldi. Android’de iMessage kullanmak biraz zahmetli işlemler gerektirse de, bu işlemleri yapabilmek için öncelikle Android cihaza ve OS X işletim sistemine sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor.

Apple’ın bu zamana kadar ki büyüme hedefleri arasında yer alan iMessage’ı Android cihazlara getirme, Apple’dan daha önce davrananlarca gerçeğe dönüştürüldü. Her ne kadar uygulama Apple tarafından yapılmamış olsa da, gayet stabil ve işe yarar olduğunu söyleyemek mümkün. Uygulamanın çalışmasını anlatan video yukarıda yer alıyor. Ayrıca eğer sizde Android cihazınıza iMessage kurmak isterseniz şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.