Ana sayfa Uygulama iMessage Android Cihazlara Geliyor!

iMessage Android Cihazlara Geliyor!

PAYLAŞ

iOS Cihazların vazgeçilmez uygulamalarından olan iMessage Android Cihazlara Geliyor! Apple’ın bu konuda yoğun çalışmaları olduğu söyleniyor.

Apple tarafında geçtiğimiz aylarda gelen duyurular sonrasında nihayet bugün beklenen haber geldi. iOS ve Android işletim sistemlerinin giderek popüler olması sonrasında rekabet’de giderek arttı. Bu rekabet ortamında Apple’ın yaptığı açıklamalar, Android ile işbirliklerinin yapılacağı konusunda bilgi veriyordu.

Uzun zamandır Apple’ın mesaj uygulaması iMessage’ın Android cihazlara gelmesi konuşuluyordu. Her ne kadar bu anlamda sızıntılar olmuş olsa da resmi açıklamalar yapılmadığı için inanmak zor oluyordu.

iMessage Android Cihazlara Geliyor!

iMessage piyasadaki en iyi mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Ancak sadece iOS cihazlarda çalışması büyük bir eksiklikti. Apple kendi furyasındaki iMessage’ı Android cihazlara da getirmeye karar verdi.

Bir süre önce Apple tarafında Android kullanıcılarını sevindirecek haberler verilmişti. Aslında ilk adım Apple tarafından Apple Müzik uygulamasında yaşanmıştı. Apple Müzik sonrasında iMessage’ın da Android cihazlara getirileceği konuşulurken, sızıntılar ortaya çıktı ve iMessage için çalışmalara başlanıldığı söylendi. Uyumluluk konusunda sıkıntılar yaşayan Apple bazı sorunları çözdükten sonra popüler uygulamasını Android’e getirecek.

2

Çinli internet sitelerinde yer alan haberler sonrasında Apple tarafına yakın kaynaklarında bunu doğrulaması sonrasında iMessage Android Cihazlara Geliyor diyebiliriz.  Planlı bir şekilde çalışmalarını yürüten Apple, ilk olarak uyum sorununu giderdi. iOS’dan sonra Android’de de yer alacak olan uygulama ne zaman kullanıcıların karşısına çıkacak, Android’in hangi sürümlerini destekleyecek herhangi bir açıklama yok. İlerleyen zamanlarda açıklamalar gelecektir. Bu açıklamalar sonrasında Android cihazlarda iMessage’e kavuşacak.

iMessage Android’e Nasıl Yüklenir

Apple’ın iMessage’ı Android’e uyumlu hale getirmek için yaptığı çalışmalara bakarsak uygulama yıl sonunda Android’e gelebilir. iMessage Android’e nasıl yüklenir? sorusunun cevabını da uygulama geldikten sonra detaylı bir şekilde vereceğiz. Ancak şuan görünen o ki, Android marketi Google Play’e eklenecek olan iMessage uygulaması, ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulacak.

Merak edilen bir diğer konu ise, uygulama geldikten sonra iOS – Android cihazlar arasında mı yoksa Android- Android cihazlar arasında çalışacak. Bu soru da açıklamalar sonrasında netlik kazanacak. Şimdilik Apple’ın açıklamalarını beklemekte fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.