Ana sayfa Sosyal Medya İnstagram Algoritmik Düzene Geçti!

İnstagram Algoritmik Düzene Geçti!

PAYLAŞ

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım ağı İnstagram Algoritmik Düzene Geçti. Yeni Güncelleme ile beraber ne değişti? Güncelleme detayları neler?

İnstagram da bu zamana kadar farklı farklı güncellemeler yapıldı. Bu güncellemelerin bir çoğu ya performans, ya da kullanıcı deneyimini daha da iyiye taşıyacak güncellemelerdi. Kısa zaman önce instagram’a yeni bir güncelleme geldi ve bu güncelleme ile beraber alıştıklarımızın aksine, algoritmik güncelleme karşımıza çıktı.

Son 2 gündür instagram da paylaşılan fotoğraflar da aslında bu güncellemeden pay almamanız için. İnstagram ilk kurulduğundan bu yana takipçileriniz yeni bir görsel paylaştığında kronolojik olarak anasayfa da yer alıyordu. Ancak bu güncelleme ile beraber kronolojik yapıdan vazgeçen instagram, gönderi akışında en iyilere yer verecek. Kullanıcılardan daha ziyade, instagram da satış yapanların zararına olan bu güncellemeye tepkiler de hızla büyüyor. Yani intagram da sıklıkla gördüğümüz Turn On Notifications, yani Bildirimleri aç paylaşımları da bu güncelleme sayesinde yapılıyor.

instagramİnstagram da Gönderi Bildirimleri nasıl açılır? Sorusunun cevabını da vermiş olalım. Eğer ki bir kullanıcının paylaştıklarını anlık görmek isterseniz bu kullanıcının profiline girip, üstte yer alan 3 nokta ikonuna tıkladıktan sonra Gönderi bildirimleri aç demeniz yeterli olacaktır.

Aslında bu güncellemeyi daha öncesinden hatırlamamız lazım. Şu anda biliyorsunuz ki Facebook ta da bu şekilde bir yapı bulunuyor. Ve en yenileri göstermek için, sekmeler deki butona tıklamak yetiyor. Ancak instagram bu özelliği tam olarak kullanıcılarına aktaramadığı için ortaya bu tarz bir durum çıktı. Tekrardan hatırlatalım, eğer ki sıklıkla takip ettiğiniz bir kişi var ise, güncelleme sonrasında paylaştığı görselleri anlık görmek istediğiniz de bildirimleri aç ayarını yapmanız gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.