Ana sayfa Uygulama Instagram Canlı Yayın Özelliği Tüm Kullanıcılara Geldi!

Instagram Canlı Yayın Özelliği Tüm Kullanıcılara Geldi!

PAYLAŞ

Uzun zamandır beta testleri yapılan ve sadece bazı kullanıcılara aktif olan Instagram Canlı Yayın Özelliği Tüm Kullanıcılara Geldi! İşte detaylar.

Son zamanların en merak edilen konusuna ilişkin nihayet Instagram tarafından açıklama geldi. Yepyeni güncellemeleriyle kullanıcılarının karşısına çıkan Instagram, canlı video özelliğinin ne zaman geleceğine dair resmi açıklama duyurdu.

Periscope ve diğer canlı yayın uygulamalarına karşı, Facebook tarafından yeni bir atak gelmişti. Bu atak ile beraber Facebook kullanıcıları canlı yayın başlatabiliyor, düşüncelerini aktarabiliyordu. Aynı zamanda bir kullanıcı tarafından canlı yayın açıldığında ise, kullanıcının arkadaşlarına bildirim gidiyordu.

Instagram Canlı Yayın Özelliği Tüm Kullanıcılara Geldi!

Mark Zuckerberg, canlı yayın platformlarına açtığı savaştan galip gelebilmek için, Facebook atağının ardından Instagram canlı yayın özelliğini karşımıza çıkardı. Bu özellik ile beraber artık instagram’da canlı yayın açabilir, takipçilerinizi davet edebilirsiniz.

Güncellemenin sunucular üzerinden yapıldığını hatırlatalım. Yani AppStore veya Google Play’e girdiğinizde herhangi bir güncelleme yoksa telaşlanmayın. Instagram bu güncellemeyi direk uygulama üzerinde yaptı. Dolayısıyla internet bağlantısına sahip olduğunuzda uygulama da güncel haliyle karşınıza çıkacak.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Çalışma mantığı olarak oldukça basit bir şekilde karşımıza çıkan bu durum, beta testleri sonrasında tüm kullanıcıların karşısına çıkartıldı. Canlı yayın açmak için yapmanız gereken tek hamle, Stories yani hikayeler butonuna tıklamak.

Daha sonrasında parmağınızla sola kaydırdığınız da Live veya Canlı yazdığını göreceksiniz. Canlı yayın başlat butonuna bastığınız da ise arkadaşlarınıza canlı yayın açabileceksiniz.

Açtığınız yayınlar, takipçileriniz tarafından izlenebilecek. Canlı yayın açtıktan çok kısa bir süre sonra, tüm takipçilerinize bildirimleri açıksa, bildirim gelecek. Bildirimler açık değilse bile, ana ekranda fotoğrafınızın altında “canlı” yazısı yer alacak.

Instagram tarafından Stories’e gönderilen güncellemede, özelliğin nasıl çalıştığına dair bilgiler verildi. Canlı yayın özelliği bir çok kullanıcı tarafından olumlu karşılanırken, ilerleyen zamanlarda daha da gelişeceğini söylemek mümkün. Yayın açabilmek için internet hızınızın minimum gereksinimlere uygun olması gerektiğini de hatırlatalım.

Bu özelliğin tüm kullanıcılara gelmesi ile, Twitter şirketi ile Facebook arasında, soğuk savaşların başladığını söyleyelim. Periscope uygulamasının sahibi Twitter, bu durum karşısında neler yapacak, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.