Ana sayfa Sosyal Medya Instagram iki Gün Sonra Bugün Yine Çöktü!

Instagram iki Gün Sonra Bugün Yine Çöktü!

PAYLAŞ
Instagram iki Gün Sonra Bugün Yine Çöktü

Geçtiğimiz günlerde sunucu kaynaklı bir hatadan dolayı çöktüğü düşünülen Instagram iki Gün Sonra Bugün Yine Çöktü! İşte detaylar.

Bu haberden iki gün önce dünya genelinde sıkıntıların yaşandığı Instagram’da, bugün yeniden bir hata daha meydana geldi. Dünyanın en popüler medya paylaşım uygulaması kullanılamaz hale gelirken, sebebi hakkında resmi açıklama yapılmadı.

Son zamanlarda sunucularından kaynaklı bir takım hatalardan dolayı çöken Instagram, yeni bir çökme durumu ile karşı karşıya kaldı. TSI 20:15 civarında uygulama yine çöktü. Kullanıcılar fotoğraf veya video atamazken, aynı zamanda uygulamaya girişler de aşırı derecede yavaşladı. Sunucu kaynaklı bir hata mı? yoksa Instagram’Da yeni bir güncelleme planı mı var bu konuda henüz bilgi aktarımı yapılmadı.

Instagram iki Gün Sonra Bugün Yine Çöktü!

Baktığımız zaman iki gün arayla gerçekleşen bu sorunun neyden kaynaklı olduğuna dair henüz resmi bir açıklama yok. Ancak dedikodulara göre Instagram son bir kaç haftadır gerek kullanıcı sayısı, gerek kullanılabilirlik açısından oldukça büyük bir sıçrayışa geçti.

Kullanımının aniden artması ile sunucuların yavaşladığı iddia edilen uygulamaya yeni bir güncelleme gelebilir. Bu güncelleme ile beraber uygulama içerisindeki hatalar da giderilmiş olacak. Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda kullanıcıların isyanına baktığımız zaman, konu ile ilgili resmi bir açıklamanın beklendiğini söyleyebiliriz.

Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra, sunucularını da taşımış oldu. Dolayısıyla sunucu kaynaklı bir hatanın tüm Facebook uygulamalarına zarar verebileceği düşünülüyor. Bu durumda ne gibi hamleler yapılacak, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.