Ana sayfa Uygulama Instagram Tasarım Değiştiriyor – Yeni Tasarım Yolda

Instagram Tasarım Değiştiriyor – Yeni Tasarım Yolda

PAYLAŞ

Uzun bir süredir aynı tasarımıyla karşımıza çıkan fotoğraf paylaşım platformu Instagram Tasarım Değiştiriyor. Detaylar haberimizde.

Instagram’ın iç tasarımı yenileniyor. Instagram kullanıcıları bu yenilikten sonra tasarıma yönelik pek çok yenilik ile karşı karşıya kalacak. Peki bu yenilikler arasında neler var veya tüm Instagram kullanıcılarını neler bekliyor gelin beraber inceleyelim.

Tasarım olarak sosyal paylaşım sitelerinde en çok dikkat edilen noktalardan birisi tasarım ve görselliktir. Facebook’un içerisinde yer alan Instagram, son zamanlarda karşımıza Layout, Boomerang ve Hyperlapse gibi yeni uygulamaları ile karşımıza çıkmıştı. Instagram başından belli tüm kullanıcıların aklında bir fotoğraf paylaşım sitesi olarak kayıtlı, ve bu fotoğraflar farklı farklı tasarımlar içerisinde paylaşılıyor.

Bu tasarımın Instagram’da modern tasarım olarak anılıyor. Ama bu modern tasarım Instagram üzerinden desteklenmiyordu. Bu soruna dev fotoğraf paylaşım sitesi bir çözüm getirmek yolunda.

Instagram Tasarım Değiştiriyor
Fotoğraf 1 : Instagram Tasarım Değiştiriyor – Yeni gelecek tasarım bu şekilde olacak

Instagram Tasarım Değiştiriyor

Tasarım yönünden eski gibi duran ve uygulama açısından da azda olsa günümüz teknolojisinin kalitesinden uzak duran bu soruna Instagram büyük bir yenilik yapmak peşinde. Bu yeniliklerin arasında Instagram’da siyah, beyaz tonlar tercih edildiği söyleniyor. Henüz hayatımıza geçmeyen bu tasarım bazı kullanıcılar tarafından test edilmekte. Test sürecinden geçtiği taktirde tüm kullanıcıları kaliteli ve modern bir tasarım bekliyor.

Kullanıcılarının çoğu kaliteli ve estetik bir şekilde fotoğrafa önem veriyor. Eğer bir fotoğrafta istenilen yere ulaşılamazsa kullanıcı o platformdan uzaklaşabilir. Taki bu uzaklaşma yeni güncelleme ve özellik gelene kadar. Bu yenilikten sonra Instagram kullanıcıları fotoğraflarını net ve pratik bir şekilde hesaplarını rahatlıkla kullanabilecekler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.