Ana sayfa Editörden Müjdeler Olsun! Instagram Video Süresi Uzatıldı

Müjdeler Olsun! Instagram Video Süresi Uzatıldı

PAYLAŞ

Uzun zamandır beklenen instagram güncellemesi nihayet yapıldı. Müjdeler Olsun! Instagram Video Süresi Uzatıldı. Artık uzun videolar yükleyebilirsiniz.

Yeni yapılan güncelleme ile beraber popüler fotoğraf, video gibi görsel paylaşım platformu yaptığımız Instagram Video Süresi Uzatıldı! Daha öncesinde sizlere instagram da algoritmik güncellemelerin yapıldığını şuradaki haberimiz de duyurmuştuk. Bu güncelleme sonrasında kullanıcılar isyan edip, Instagram yöneticilerini eleştirmişti. Hatta change.org üzerinden imza kampanyası düzenlendi, daha sonrasında ise Instagram yetkilileri zor durumda kalıp, açıklama yapmak durumunda kalmıştı. Algoritmik güncelleme sonrasında instagram yeni bir bomba daha patlattı. Bu sefer kullanıcıları mutlu edecek bir güncelleme karşımıza çıkacak.

Instagramın algoritmik güncellemesi sonrasında gönderiler artık kronolojik değil de öne çıkanlar olarak karşımıza çıkıyordu. Instagram, kullanıcıların isteklerini sonuna kadar dinlediğini belirterek, geçtiğimiz gün video süresini uzattı.

Instagram 2

Beklenen Güncelleme ile Instagram Video Süresi Uzatıldı

Biliyorsunuz ki instagram kurulduğu günden bu yana 15 saniyelik video süresiyle karşımıza çıkıyordu. Aslında sosyal ağlarda kullanıcıların kısıtlanması bir anlamda olumlu bir durumken, bir anlamda da olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bu konuda gerçekten titiz davranan İnstagram, kurulduktan uzun bir süre sonra sadece reklam verenlere özel bir özellik devreye soktu ve Instagram Video Süresi Uzatıldı. Artık instagram üzerinden video izleme süresini 60 saniye oldu. Yani 1 dakikalık videoları instagrama kolay bir şekilde yükleyebileceğiz.

Kullanıcıların Instagram üzerinden izledikleri videoların son 6 ay içerisinde %40 daha da arttığını belirten yetkililer, bu güncelleme ile beraber video izleme oranlarını da arttırmış olacak. Şirket daha öncesinde reklam verenlerin şirket tanıtımları, ürün tanıtımları vs. için sunduğu 60 saniyelik video süresini artık tüm kullanıcılarına sundu. iOS ve Android uygulaması için güncellemelerin başladığını ve çok yakında ülkemizde de bu güncellemenin yayınlanacağını belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.