Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Yorumları Beğenme ve Yanıtlama Özelliği Geldi!

Instagram Yorumları Beğenme ve Yanıtlama Özelliği Geldi!

PAYLAŞ
Instagram Yorumları Beğenme ve Yanıtlama Özelliği

Son zamanlarda güncellemeleriyle gündeme gelen Instagram Yorumları Beğenme ve Yanıtlama Özelliği Geldi! İşte güncelleme detayları.

Ger geçen gün farklı özellikleri ile gündeme düşmeyi başaran Instagram’a Facebook’dan karşımıza çıkan iki özellik geldi. Instagram geçtiğimiz günler de farklı bir güncelleme yapacaklarının sinyalini vermişti zaten. Ancak bu konuda çalışmaların 2017 yılının başında yapılacağı söylentileri yer alıyordu.

Son güncellemelere baktığımız zaman, özellikle de hikaye özelliğini Snapchat’den birebir kopyalayan Instagram, yeni güncellemelere de kapısını araladı. Facebook’un satın alması sonrasında, insanların daha da fazla zaman geçirmesine yönelik güncellemeler karşımıza çıkmıştı. Bu güncellemelere bir yenisi daha eklendi ki, Facebook’dan alıştığımız özellikler geldi diyebiliriz. Popüler medya paylaşım platformunun en büyük eksikliklerinden bir tanesi şüphesiz ki fotoğraflara, videolara atılan yorumlara cevap verememekti. Instagram yeni gelen güncelleme ile beraber bu duruma el attı.

Instagram Yorumları Beğenme ve Yanıtlama Özelliği

Instagram’a yeni gelen güncelleme ile beraber artık yorumlara cevap verebileceksiniz. Ayrıca bir kişi fotoğrafınıza yorum attığında bildirimler gelecek. Sizin bu yoruma cevabınız sonrasında yine yorum atılırsa, yine ana ekranlarda bildirimler karşımıza çıkacak. Bir diğer özellik ise yorumları beğenmek. Yeni güncelleme beraberinde yorumları beğenmeyi de getirdi. Fotoğrafınıza atılan bir yorumu beğenebileceksiniz. Ayrıca tıpkı Facebook’da olduğu gibi yorumları kimlerin beğendiğini görmeniz de mümkün hale getirilmiş.

ss

Şirketin CEO’su Kevin Systrom tarafından duyurulan bu güncellemeler gerçekleştirildi. Ancak birde planlanan güncellemeler var. Planlanan güncelleme de ise, yorumları devre dışı bırakma özelliği tüm kullanıcıların karşısına çıkarılacak. Daha öncesinde ünlüler tarafından kullanılan, onaylanmış hesapların aktif edebildiği bu özellik, tüm hesaplara getirilecek. Gelişmiş Ayarlar seçeneği sayesinde fotoğraf veya videonuzu yorumlara kapatabileceksiniz.

Ayrıca son olarak, yeni güncelleme ile beraber Instagram’da zor durumda olan insanlara yardım etme seçeneği gelecek. Psikolojik olarak zor durumda olduğunu düşündüğünüz kullanıcıları instagrama şikayet edebileceksiniz. Bu durum sonrasında gelen şikayetler 7/24 kontrol edilerek gereken müdahale gerçekleştirilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.