Ana sayfa iOS iOS 10.0.2 Yayınlandı! Neler Değişti?

iOS 10.0.2 Yayınlandı! Neler Değişti?

PAYLAŞ
iOS 10.0.2 Yayınlandı

Apple yeni işletim sistemi sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıktı. iOS 10.0.2 Yayınlandı! Neler Değişti? Hangi modellere, Nasıl Yüklenir?  İşte tüm detaylar.

iOS 10’un yayınlanması sonrasında feedback alan Apple bir çok hatayı düzeltmek için yeni sürümünü yayınladı. iOS 10’dan sonra bir çok kullanıcı işletim sisteminde hatalar olduğunu Apple’a bildirdi. Her ne kadar beta testleri ile kullanıcı görüşleri alınıyor olsa da yeni sürümde hatalar mevcuttu. Kullanıcıların deneyimine önem veren firma hatalar sonrasında kullanıcılardan gelen önerileri dikkate aldı.

iOS 10’un yayınlanmasından bir hafta sonra yani bugün, iOS 10.0.2 yayınlandı. Toplam boyutu 56 MB olan güncelleme de oldukça önemli 2 hata giderilmiş oldu.

iOS 10.0.2 Yayınlandı – Neler Değişti?

Özellikle de güncellemenin ilk çıktığı gün yükleyen bir çok kişi de kulaklık ses denetim sorunu ortaya çıkmıştı. iPhone 7 ile beraber ses denetiminde sorun yaşanıyordu. Bu sorun ve bunun yanı sıra Apple açıklama olarak şunları yazdı;

– Kulaklık ses denetimlerinin çalışmasını geçici olarak engelleyen bir sorunu ele alır.
– FiCloud fotoğraf arşivi açıldığında bazı kullanıcıların fotoğraflar uygulamasından çıkmasına neden olan bir sorunu giderir.

Apple açıklamasında FiCloud fotoğraf arşivi yazıyor. Bir çok cihaz da bu şekilde yazdığı için kullanıcılar iCloud’un isim değiştirdiği söylentilerini yayıyor. Ancak muhtemelen yazım hatasından dolayı güncelleme açıklaması bu şekilde geldi.

iOS 10.0.2 Nasıl Yüklenir?

iOS 10.0.2 güncellemesi yayınlandı. Peki güncelleme nasıl yüklenir? Yapmanız gereken işlemler diğer güncelleme işlemleri ile aynı. Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi takip etmelisiniz. Buraya girdikten sonra hızınıza bağlı olarak max. 2 dk içerisinde iOS 10.0.2 göreceksiniz. Güncellemeyi Şimdi Yükle diyerek yükleyebilirsiniz.  Cihazınızı iOS 10.0.2 güncellemesine yükselterek hem sorunları gidermiş olur, hem de en iyi iOS’u deneyimlersiniz. Böylelikle güvenlik ve bu tarz sorunların da önüne geçmiş olursunuz.

bilgisayardan ios güncellemesi

Ayrıca cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp iTunes üzerinden de güncellemeyi yapabilirsiniz. iTunes açtıktan sonra güncellemeyi denetle demeli ve biraz bekledikten sonra gelen güncelleme uyarısına onay vermelisiniz.

iOS 10.0.2 Güncellemesini Alan Modeller!

Güncellemeyi alan modeller de bir hayli merak konusuydu ara sürüm olduğundan bir çok cihaza güncelleme geliyor. Ancak merak edenler için tekrardan hatırlatalım. iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod Touch 6. nesil modelleri iOS 10.0.2 güncellemesini aldı. iPhone 5 üzeri, iPad Air üstü ve iPod Touch 6 bu güncellemeyi aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.