Ana sayfa Apple iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı!

PAYLAŞ
iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı

Apple tarafında özellikle iPhone 7 Plus kullanıcılarının merakla beklediği iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı! İşte iOS 10.1 Güncelleme detayları.

Uzun bir süredir beta kullanımına sunulan iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı! Uzun zamandır beta testleri devam eden güncelleme ile beraber kısa zaman önce Apple tarafından da duyurulan Portre modu kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini iOS 10 ile beraber çıkartmıştı. Ancak çift kamera özelliğine daha da yüklenmek isteyen Apple, portre modu ile beraber iphone 7 Plus modelini bir adım daha ön planda tutmak istiyor.

iOS 10.1 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus lansmanında tanıttığı Portre modu ile beraber çekilen fotoğraflara alan derinliği yaratmak mümkün olacak. DSLR makineler ile çekilen portre fotoğraflarında olduğu gibi, iPhone 7 Plus ile de benzer fotoğraflar çekmek mümkün hale gelecek. Bir fotoğraf çektiğinizde arkasının bulanık olmasını sağlayan bu özellik, sadece iPhone 7 Plus modellere geliyor.

Çift kameranın hakkını vermek isteyen Apple, bu anlamda oldukça başarılı bir hamle yaptı diyebiliriz. Apple’ın çift kameralı akıllı telefon modeli iPhone 7 Plus böylelikle portre modu sayesinde daha iyi fotoğraflar çekebilecek.

Güncellemenin dikkat çeken özelliği her ne kadar portre modu olsa da iOS 10.1 güncellemesi ile beraber Apple Watch’daki iTunes şarkılarının cihazda kalma sorunu da çözülüyor. Güncelleme sonrasında Android wear cihazlar ile iPhone arasındaki bluetooth bağlantısı kopma sorunları da çözülmüş oluyor. 3. parti bluetooth bağlantısının güçlendirildiği güncellemeyi yüklemek ise diğer güncellemeler ile aynı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here