Ana sayfa Apple Sadece 5 Adımda iOS 10 Nasıl Yüklenir?

Sadece 5 Adımda iOS 10 Nasıl Yüklenir?

PAYLAŞ
iOS 10 Nasıl Yüklenir

Apple’ın yeniliklerle dolu yeni işletim sistemi sürümü : iOS 10 Nasıl Yüklenir? Sorusunun cevabı internet sitemizde! Sadece 5 adımda iOS 10 yüklemek!

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından kullanıcılara sunulan iOS 10 ile beraber bir çok özellikte karşımıza çıktı. iOS 10 ile beraber karşımıza çıkan yenilikler neler? iOS 10’da neler değişti gibi bir çok konuya bu haberimizde değineceğiz.  İlk olarak şunu söylemek gerekir ki, Apple iOS 10 ile beraber kullanıcı deneyimini oldukça ön plana tutmuş. Kilit açma anlamında bir takım yenilikler mevcut.

iOS 9’da kilit açmak için sağa doğru kaydırırken yeni iOS 10 ile beraber cihazlarımızın kilidini açmak için home tuşuna basmamız gerekiyor. Tasarım değişikliği yapan Apple, denetim merkezini de değiştirerek yeni görünüm kazandırmış. iOS 10 ile beraber gelen tüm yeniliklere Şuradaki haberimizden bakabilirsiniz.

Sadece 5 Adımda iOS 10 Nasıl Yüklenir?

Şimdi gelelim en çok merak edilen konuya. iOS 10 Nasıl Yüklenir? herkes tarafından sorulan bir soruyu da bu haberimizde cevaplandıralım. Yapmamız gereken işlemler oldukça basit. Aşağıdaki 5 adımı takip etmeniz yeterli;

1 – İlk olarak cihazımızın yedeğini almamız gerekiyor. Herhangi bir olumsuz duruma karşı yedek aldıktan sonra yazılım güncellemesi yapmak önerilen bir durumdur. iTunes açtıktan sonra cihazımızı bilgisayarımıza bağlayıp yedekleme yapabilirsiniz.
2 – Geliştirici kaydı yapmamız gerek. Developer Public Beta 1 yayınlandığı için geliştirici kaydı yapmamız gerekiyor. Bunun içinde cihazımıza yeni bir profil ekleyip, Geliştirici olduğumuzu belirtmemiz gerekiyor.
3 – Geliştirici kaydı için cihazınıza safariden şuradaki bağlantıya girip, daha sonrasında indirmeyi başlatın. İndirme işlemi 1 – 5 saniye arasında tamamlanacak. Cihazımıza Developer isimli bir profil tanımlanacak. Bu tanımlamayı da yaptıktan sonra bir diğer adıma geçmemiz gerekiyor.
4 – Geliştirici kaydı tamamlandıktan sonra, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmelerini takip edin. iOS 10 güncellemesi 1 dakika içerisinde burada görünecek, böylelikle developer sürümünü indirebileceksiniz. İndir ve Yükle butonuna tıkladıktan sonra internet hızınıza bağlı olarak indirme başlayacaktır. Bu durumda cihazınızın şarjının %50’den fazla olmasına ya da güç kablosunun bağlı olmasına dikkat etmelisiniz.
5 – İndirme işlemi bittikten sonra cihazınız yeniden başlayacak ekrana beyaz Apple logosu gelecek, daha sonrasında yeniden açıldığında iOS 10 Yüklenmiş olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.