Ana sayfa Apple iOS 10 Özellikleri ile ilgili Video Yayınlandı!

iOS 10 Özellikleri ile ilgili Video Yayınlandı!

PAYLAŞ
iOS 10 Özellikleri
iOS 10 Özellikleri

Yılın merak edilen iOS Sürümü iOS 10 Özellikleri hakkında yeni bir konsept video yayınlandı. iOS 10 özellikleri ve detayları haberimizde.

Apple’ın önümüzdeki aylarda tanıtacağı iOS 10 ile ilgili bir video yayınlandı. Dünya Geliştiriciler Konferans’ında yeni işletim sistemi olan OS X ile beraber tanıtılacak olan iOS 10’la ilgili konsept video yayınlandı. Yeni versiyonda beklenen muhtemel özellikler videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. iOS 10’un genel özelliklerine bir göz atalım.

Apple’ın yakın zamanda tanıtacağı iOS 10 işletim sisteminin özelliklerinden kısa bir bahsedelim. iOS 10 işletim sisteminde olması beklenen özelliklerin ve yeniliklerin bir bir anlatıldığı videoda oldukça ilgi çekici detaylar yer alıyor. Örneğin, cihazda bunan uygulamaları güncellemek istediğiniz zaman App Store’a girmeniz gerekmeyecek.

iOS 10 Özellikleri ile ilgili Video Yayınlandı!

Bu uzun uğraşın ortadan kalktığını ve artık uygulama simgesini aşağı doğru kaydırdığınızda güncelle yazısı çıkmış olacak. Böylelikle tüm uygulamalar kolay bir şekilde güncellenebilecek. Bir diğer özellik ise bildirimler konusunda.

Herhangi bir uygulamadan gelen bildirimi görebilmek için uygulama içerisine gitmek yerine ekrana hafifçe dokunmanız yeterli olacaktır. Uygulama simgesini aşağı doğru çektiğinizde gelen bildirimi hemen görebileceksiniz. Özellikle geceleri yatakta veya karanlıkta telefon kullananlar için çok iyi bir özellik daha olacak. Tek bir tık sayesinde gözünüzü alan beyaz arka planları siyah renge çevirebileceksiniz.

Çoklu görev moduna sahip olacak iOS 10, açık olan bütün uygulamarı hiç zaman kaybetmeden kapatmanıza olanak sağlayacak. Bildirimleri de istediğiniz gibi ayarlayıp her ayrı uygulama için renk atayabileceksiniz.

Son olarakta ekran kapalı haldeyken yine birkaç fonksiyondan yararlanabileceksiniz. Buna örnek verecek olursak kiliti açmadan hava durumunu öğrenebileceksiniz. Tek bir tıkla alarmı devreye alıp ya da devre dışı bırakabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.