Ana sayfa Apple iOS 11 Nasıl Yüklenir?

iOS 11 Nasıl Yüklenir?

PAYLAŞ
iOS 11 Nasıl Yüklenir

Apple WWDC17 etkinliği ile beraber iOS 11’de tanıtılmış oldu. Bu haberimizde sizlerle beraber iOS 11 Nasıl Yüklenir? sorusunu cevaplayacağız.

Apple WWDC17 etkinliğinde yepyeni iOS sürümü iOS 11’e yönelik bir çok detayı karşımıza çıkarttı. Etkinliğin en dikkat çeken tanıtımlarından olan iOS 11, özellikleri ve ayrıca yeni gelen farklılıklarıyla dikkatleri üzerine çekti. WWDC17 etkinliğinden kısa bir süre sonra uygulama geliştiricileri için iOS 11 developer beta yayınlanmış oldu.

Yeni iOS sürümünün ilk betası böylelikle geliştiricilerin beğenisine sunuldu. iOS 11 nasıl yüklenir sorusunun sorulduğu şu günlerde öncelikle halka açık ilk beta sürümünün Haziran sonuna geleceğini söyleyelim. Ancak geliştirici sürümünü önizlemek isterseniz de yapmanız gereken işlemler oldukça basit.

iOS 11 Güncellemesini Alan Cihazlar

iPhone cihazlarda iOS 11 destekleyen modellere baktığımız zaman iPhone 5s ve üzeri cihazlar iOS 11 güncellemesini alacak. Bunun yanında iPad modellerinde iPad Air+ cihazlar da güncellemeyi alabilecek. Ayrıca iPod Touch 6. nesil de güncellemeyi alan cihazlar arasında yer almış olacak. Güncelleme rehberimize geçmeden önce, cihazınızın aşağıdaki listede yer alıp almadığını kontrol etmenizde fayda var;

iOS 11 Destekleyen iPhone Modelleri: iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus

iOS 11 Destekleyen iPad Modelleri: iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, 9.7 inç iPad, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, -iPod touch 6

iOS 11 için Geliştirici Profili Nasıl Yüklenir

Yeni gelen özellikler ve farklılıklar ile dikkat çeken iOS sürümünü yüklemek oldukça basit. iOS 11‘in şu an için sadece geliştirici betası yayınlandığı için cihazımızın beta programına katılmasını sağlamamız gerekiyor. Ancak tüm bu işlemlerden önce, yedek almak işimizi sağlama almamızı sağlayacak. 

iOS 11 henüz çok yeni bir sürüm olduğu için takılmalar, kasmalar, donmalar ve belki de veri kayıpları olabilir. Bu gibi sorunlardan etkinlenmemek adına cihazımızın yedeğini mutlaka almamız gerekiyor. Cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden yedek almanızda fayda var.

iOS cihazımızla şurada yer alan bağlantıya tıklayarak cihazınıza geliştirici profili yüklemelisiniz. Bu işlemi yapmak için bağlantıya tıklamanız ve açılan ekranda cihazınızı seçip, profili yükle demeniz gerekiyor. Bunları yapmanız sonrasında ayarlarda iOS 11 için gerekli geliştirici profili yüklenmiş olacak.

iOS 11 Nasıl Yüklenir?

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra son bir adım kaldı. Son adımda ise cihazımıza geliştirici profili yüklememiz gerekecek. Böylelikle iOS 11’in geliştirici betalarının güncellemeleri cihazımızda listelenmiş olacak. Güncellemeyi cihaza yüklemek için her zaman yaptığımız gibi güncelleme sekmesine girmemiz gerekiyor.

Ayarlar> Genel >Yazılım Güncelleme adımlarını takip ettikten sonra bir süre sonra iOS 11 Developer Beta başlıklı bir güncelleme gelecek. Güncellemeyi yükle diyerek, internet hızınıza bağlı olarak 15 dakika içerisinde güncellemeyi cihazınıza indirip, kurulumu yapın.  Yeniden başlatmalar sonrasında cihaz iOS 11’e güncellenmiş olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.